ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אנדרי רז'בסקי נגד אנדריי קסלר :

בפני כבוד השופטת עפרה צ'רניאק

מבקשים

אנדרי רז'בסקי

נגד

משיבים

אנדריי קסלר

החלטה

בקשת רשות ערעור על החלטת בית משפט השלום בהרצליה כבוד השופטת לימור ביבי ממן ולפיה התירה למשיב לתקן את כתב הגנתו בטענות עובדתיות שלא היו כלולות בהתנגדות לגביה נתנה רשות להגן.

ספק בעיני אם ניתן להשיג היום על ההחלטה נוכח הוראות צו בתי המשפט (סוגי החלטות שלא תינתן בהן רשות ערעור ) תשס'ט 2009.

בין כה וכה , לערכאה דיונית היושבת על המדוכה ומכירה היטב את הענין שלפניה שקול דעת נרחב לגבי תיקון כתבי טענות. אין להתערב בשקול דעת זה אלא אם נושא הוא עימו שגיאה חמורה שלא ניתן להסכין עימה כעת ושלא ניתן יהיה למצוא לה מענה הולם בתום הדיון לכשתקום למבקש זכות ערעור.

אין זה המצב שבכאן.

על טענותיו של המבקש לגבי נזק אפשרי (בדמות בזבוז זמן )ניתן יהיה לפצות את המבקש בהוצאות הולמות בתום הדיון או במסגרת ערעור בזכות. ואילו הנושא העקרוני בו ניתלה וחורג מהמקרה הקונקרטי ולפיו הליך סדר הדין המקוצר עלול להיפגע , אינו דחוף לברור דווקא כעת ולהעסקת ערכאת הערעור בכפל דיונים כשמשאבי המערכת מצומצמים . זאת כאשר נשמרת המסגרת להעלותו בעתיד בערעור בזכות אם יהיה לכך מקום .

אחרי ככלות הכל סבות טענות ההגנה של המשיב על מעשי מרמה בלבוש זה או אחר כאשר המשיב אינו שולט לגמרי בשפה כך שניתן להבין את ערכאה קמא שבחרה בנדון לא לנעול את הדלת בפני טענות המשיב כי אם לבררן לגופן ואין למקרה הספציפי הזה שום השלכה עקרונית נצפית.

על פי סמכותי הקבועה בתקנות סד'א אני דוחה את הבר'ע ללא צורך בתגובת המשיב.

אין צו להוצאות.

המזכירות תודיע לצדדים.

ניתנה היום, כ"ח כסלו תשע"ד, 01 דצמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אנדרי רז'בסקי
נתבע: אנדריי קסלר
שופט :
עורכי דין: