ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אחמד ג'נדיה נגד עיריית טירה :

בפני כבוד השופט רונן פלג

המבקש

אחמד ג'נדיה

נגד

המשיבים

  1. עיריית טירה
  2. ראיד חאסקיה

החלטה

1. המבקש הגיש לבית המשפט ביום 1/12/13 בקשה אשר נפתחה כהמרצת פתיחה תחת הכותרת "בקשה למתן פסק דין הצהרתי ובקשה למתן צו עשה במעמד צד אחד".

2. הבקשה היא למתן צווים אשר יורו למשיבה מס' 1 לפעול "באופן מיידי לפתרון מעשי לפתרון הבעיה בין המבקש והמשיב 2" ולמשיב מס' 2 להימנע מכל פעולה אשר יש בה כדי לפגוע ברכושו של המבקש, בעיקר על ידי חפירת פתח בגדר המפרידה בין חלקות המבקש והמשיב מס' 2.

3. הבקשה מפנה להליך קודם אשר התנהל בבית משפט השלום בכפר סבא במסגרת ה.פ. 3969-02-10. עיון במסמכי ההליך מעלה כי המדובר בבקשה דומה למדי, אשר הוגשה על ידי המבקש כנגד המשיב מס' 2. הבקשה נמחקה מחוסר מעש ביום 24/5/10.

4. הבקשה בהליך הנוכחי איננה מובנת. לא ברור לאיזה צו עשה דחוף במעמד צד אחד עותר המבקש. הצו המבוקש כנגד המשיבה מס' 1 דן לכל היותר בהוראה ערטילאית וכללית לפעול למציאת פתרון .

5. בנסיבות העניין ברור כי אין המדובר בבקשה דחופה, שכן המבקש לא עשה דבר במשך יותר משלוש וחצי השנים שחלפו מאז שנסתיים ההליך הקודם באותו העניין ואף זאת בדרך של מחיקה מחוסר מעש.

6. כך או כך אני דוחה את הבקשה למתן צו עשה במעמד צד אחד.

7. על המבקש להבהיר בתוך 14 יום מהיום האם בקשתו היא אכן בגדר המרצת פתיחה, שכן על פני הדברים אין היא תובענה לסעד הצהרתי גרידא כפי הוראת תקנה 253 לתקנות סדר הדין האזרחי התשמ"ד - 1984 והיא אף אינה נושאת את הכותרת "המרצת פתיחה" כפי הוראת תקנה 255.

8. תזכורת פנימית ליום 18/12/13.

ניתנה היום, כ"ח כסלו תשע"ד, 01 דצמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אחמד ג'נדיה
נתבע: עיריית טירה
שופט :
עורכי דין: