ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אסתר מורמאן נגד משה גיא :

בפני כבוד הרשמת בכירה איילת הרץ

תובעת

אסתר מורמאן

נגד

נתבע
צד ג'

משה גיא
אור וחן תעשיות בע"מ

פסק דין

1. עניינה של התביעה שלפניי בתאונת דרכים שהתרחשה ביום 7.12.09.

2. לטענת התובעת, רכבה נסע בכביש כשלפתע משאית פתחה דלת ופגעה ברכבה.

3. הנתבע הגיש כתב הגנה ובו טע ןכי נהג הנתבעת חנה על מנת לפרוק סחורה. באותו יום היה מזג אוויר סוער ודלת המשאית נשמטה מידי הנהג ונפתחה. הנתבע טען כי התאונה ארעה בשל כך שהתובעת לא נסעה במהירות סבירה למזג האוויר הסוער ולא שמרה מרחק מרכב הנתבע.

4. במהלך הדיון שנערך בפני, העידה התובע ת וחזר ה על גרסת ה לפיה נסע ברחוב. לפתע לאחר שחלפה כבר על פני מרבית המשאית, נפתחה דלתה של המשאית ופגעה בחלק האחורי של רכבה.

5. הנתבע העיד וטען כי היה יום גשום וכתוצאה מהרוח נשמטה דלת המשאית מידו ופגעה ברכב התובעת שחלפה במקום. צד ג' טען כי מדד את המשאית ורכב התובעת נצמד למשאית.

6. לאחר ששקלתי את טענות הצדדים וראיותיהם, אני מעדיפה את גרסתה של התובע ת ולפיכך, יש לדעתי לקבל התביעה ולחייב את צד ג' בהוצאות התובע ת, הכל כפי שיפורט להלן.

ראשית, התרשמתי מעדותה של התובע ת והיא מהימנה בעיני. התובע ת חזר בעקביות על גרסתו לפיה רכבו נסע כדין כשלפתע נפתחה דלת המשאית ופגעה בחלק האחורי של רכבה. ע דותה נתמכה בעדותו של הנ תבע עצמו שהעיד כי דלת הרכב נשמטה מידו עקב מזג האוויר הסוער. לא מ צאתי לנכון לקבל טענת צד ג' לפיה רכב התובעת נצמד לרכב הנתבעים, זאת מאחר והנ תבע עצמו לא ציין זאת וכן מהטעם שהנזקים נגרמו לחלק האחורי של רכב התובעת. קרי, התובעת כבר חלפה על פני רכב הנתבע ובמידה ודלת הנתבע לא היתה נפתחה, היתה חולפת וממשיכה בדרכה בשלום.

לפיכך, סבורה אני כי היה על הנתבע לנקוט באמצעי זהירות בשעה שהוא פותח דלת של משאית במזג אוויר סוער ולעשות כן בשעה שאין רכבים ע"מ שלא לפגוע ברכבים החולפים בכביש. משלא עשה כן, הרי הוא האחראי לקרות התאונה.

באשר לנזק הנתבע בגין ימי עבודה, יש לדחותו בהעדר הוכחת נזק בדו"ח רו"ח ואישור מעסיק. יש לציין כי התובעת צירפה האישורים הנדרשים המעידים על בעלותה ברכב וכי שילמה בעבור הנזק.

מאחר וצד ג' הינו מעסיקו של הנהג ובעל המשאית הפוגעת, ומהימנה עלי עדותו של הנתבע לפיה דיווח למעסיקו כדין על התאונה, הרי שמצאתי לנכון לחייב את צד ג' בסכום התביעה.

7. סוף דבר, התביעה מתקבלת. הנני מורה לצד ג' לשלם לתובע ת סך של 3,509 ₪ בצירוף הפרשי הצמדה וריבית מיום הגשת התביעה 22.2.12 ועד לביצוע התשלום בפועל.

בהתחשב בנסיבות העניין, יישא צד ג' בהוצאות משפט בסך 600 ₪, בצירוף הפרשי הצמדה וריבית מיום מתן פסק הדין ועד לתשלום בפועל.

בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי בתוך 15 יום.

ניתן היום, כ"ח כסלו תשע"ד, 01 דצמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אסתר מורמאן
נתבע: משה גיא
שופט :
עורכי דין: