ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אפי חסון נגד שיש אלוני בע"מ :

ע"א 8698/12

וערעור שכנגד

לפני: כבוד השופט י' דנציגר

כבוד השופט נ' סולברג

המערער והמשיב שכנגד:
אפי חסון

נ ג ד

המשיבה והמערערת שכנגד:
שיש אלוני בע"מ

ערעור וערעור שכנגד על פסק דינו של בית המשפט המחוזי תל אביב מיום 11.10.2012 בתיק א 008468-12-10 שניתן על ידי כבוד השופט י' אטדגי

תאריך הישיבה:
א' בטבת התשע"ד
(04.12.2013)

בשם המערער
והמשיב שכנגד:
עו"ד אופיר נאור
ועו"ד עדי גרנות

בשם המשיבה
והמערערת שכנגד:
עו"ד ד"ר רוי בר קהן
ועו"ד דורון נחמיה

בית משפט קמא מצא כי יש לפצות את המערער והמשיב שכנגד (להלן: המערער) בגין הפסדיו עבור הרווח שנמנע ממנו ומהחברה שבשליטתו, למשך שלושה חודשים.

פסק-דין

השופט י' עמית:

בית משפט קמא מצא כי יש לפצות את המערער והמשיב שכנגד (להלן: המערער) בגין הפסדיו עבור הרווח שנמנע ממנו ומהחברה שבשליטתו, למשך שלושה חודשים.

על כך נסב הערעור והערעור שכנגד. בתמצית, נטען על ידי המערער כי הוא זכאי לפיצויי קיום עבור התקופה שעד לסיום ההסכם ובגין תקופת הארכה נוספת של 36 חודשים, באשר הודעת הפסקת ההסכם ניתנה שלא על פי הוראות ההסכם. מנגד, נטען על ידי המשיבה בערעור שכנגד כי היא זכאית להשבת הסכומים ששולמו למערער על פי ההסכם, נוכח סיכול מטרת ההסכם.

בהמלצתנו, חזרה בה המשיבה מהערעור שכנגד.

2. לאחר ששמענו את הצדדים, הגענו למסקנה כי נוכח ההוראות הסותרות בהסכם לגבי אופני ומועדי הפסקת ההתקשרות, ראוי להעמיד את פיצויי הקיום על תקופה של שבעה חודשים, בהתחשב בכך שההסכם הופסק באופן חד צדדי על ידי המשיבה שבעה חודשים לפני תום מועד ההסכם.

לא מצאנו לקבל את טענת המערער, כי הפסקת ההתקשרות בנסיבות בה נעשתה מקנה לו זכות להארכה "אוטומטית" של ההסכם לשלוש שנים נוספות.

3. אשר על כן, יתוקן פסק דינו של בית משפט קמא, באופן שבסעיף 36 לפסק הדין, ייכתב הסך של 245,000 ₪, במקום הסך של 121,050 ₪, דהיינו, תוספת של 126,000 ₪. זאת, על פי חישוב של 17,400 ₪ תשלום קבוע לחודש + הסך של 17,880 ₪ אובדן רווח ממוצע לחודש (בהתאם לתחשיב שנערך על ידי המשיבה בסיכומיה ובערעורה) X 7 חודשים.

4. בכפוף לתיקון זה, יתר הוראות פסק הדין יישארו על כנן. המשיבה תשא בהוצאות המערער בערכאה זו בסך 15,000 ₪.

ניתן היום, א' בטבת התשע"ד (4.12.2013).


מעורבים
תובע: אפי חסון
נתבע: שיש אלוני בע"מ
שופט :
עורכי דין: