ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שאדי נגאר נגד מדינת ישראל :

רע"פ 7406/05

המבקש:
שאדי נגאר

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

בשם המבקש: עו"ד וופא זועבי-פאהום

בבית המשפט העליון

החלטה

המבקש הורשע בבית-משפט השלום בנצרת, על-פי הודאתו, בעבירות של תקיפת שוטר בעת מילוי תפקידו, הכשלת שוטר ואיומים, וזאת לאחר שביום 11.10.04 תקף באלימות רבה שוטרים שעיכבו לבדיקה את נהגו של הרכב בו נסע. נוכח עברו המכביד של המבקש, ששב וביצע מעשי אלימות קשים בהיותו בגילופין, ואף ריצה בשל כך עונש מאסר, גזר לו בית-משפט השלום שמונה חודשי מאסר. כמו כן הופעל מאסר על-תנאי בן 30 חודשים שעמד נגד המבקש בגין עבירה קודמת בה הורשע, חלקו בחופף וחלקו במצטבר, כך שבסך הכל אמור המערער לשאת ב-34 חודשי מאסר. עוד נגזרו למבקש 10 חודשי מאסר על-תנאי והוטל עליו קנס בסך 1,000 ש"ח.

ערעור שהגיש המבקש לבית-המשפט המחוזי בנצרת (כבוד השופטים י' כהן, א' אברהם וא' הלמן), בגדרו טען להגנת השכרות (סעיף 34ט לחוק העונשין, התשל"ז-1977), כפר בקבילות הודאתו וגרס כי בית-משפט השלום אחז בדעה מוקדמת לחובתו, נדחה. נקבע, כי לא נפל פגם באופן ניהולו של ההליך, וכי הגנת השכרות אינה חלה מקום שבו נכנס אדם, כפי שעשה המבקש, למצב של שכרות מדעתו.

עתה עותר המבקש למתן רשות ערעור לבית-משפט זה, ובפיו אותן הטענות שכבר לובנו ונדחו בידי בית-משפט קמא. טעם זה, ובעיקר העובדה שאף לא אחת מן הטענות חורגת מענינו המסוים של המבקש באופן המצדיק בירור חוזר של הדברים, מחייבים את דחייתה של הבקשה, וכך אני עושה.

הבקשה נדחית.

ניתנה היום, ה' באב תשס"ה (10.8.2005).

ש ו פ ט


מעורבים
תובע: שאדי נגאר
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: