ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שאלתיאל מדואל נגד מדינת ישראל :

רע"פ 7533/05

המבקש:
שאלתיאל מדואל

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו, מיום 27.6.05, בתיק ע"פ 71008/05, שניתן על ידי כבוד השופטת ד' ברלינר

בבית המשפט העליון

החלטה

המבקש הורשע בבית-משפט השלום בכפר-סבא בעבירה של החזקת סם מסוכן שלא לשימוש עצמי, וזאת לאחר שנצפה בידי מארב משטרתי כשהוא מעורב בהעברתם של שקי קנבוס וחשיש בחצר בית השייך למכריו. בית-משפט השלום גזר לו 25 חודשי מאסר בפועל ושתי תקופות מאסר על-תנאי, וכן הטיל עליו קנס בסך 4,000 ש"ח. ערעורו לבית-המשפט המחוזי נדחה.

בפני עתה עתירתו של המבקש להרשות לו לערער בשנית על הכרעת דינו ועל העונש שנגזר לו. בקשתו מייסדת עצמה על טענה יחידה, שהועלתה גם בפני הערכאות הקודמות, והיא כי עומדת למבקש הגנה מן הצדק נוכח פעולתה הסלקטיבית של התביעה, שבחרה שלא להעמיד כלל לדין אדם נוסף, שהיה מעורב בביצוע המעשים. טענה זו נבחנה בידי בית-משפט השלום, ושבה ונבחנה בידי בית-המשפט המחוזי, וזה גם זה הגיעו לכלל דעה כי ניתן להתחשב בה אך לענין הקלת-מה בעונשו של המבקש, אך אין היא מצדיקה את הפטרו מאחריות בפלילים. הבקשה שבפני אינה מגלה כל עילה לליבון חוזר של השאלה, ואין היא מצדיקה התערבות במסקנותיהן של הערכאות קמא.

על יסוד זה החלטתי לדחות את הבקשה.

ניתנה היום, ו' באב תשס"ה (11.8.2005).

ש ו פ ט


מעורבים
תובע: שאלתיאל מדואל
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: