ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יוסף עמרני נגד מדינת ישראל :

בג"ץ 5674/05 - א'

כבוד השופטת מ' נאור

כבוד השופטת א' חיות

העותר:
יוסף עמרני

נ ג ד

המשיבים:
מדינת ישראל ואח'

בקשה לעיון חוזר

העותר:
בעצמו

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

החלטה

השופטת מ' נאור:

1. ביום 15.6.2005 דחינו על הסף את עתירת העותר מהטעם שהיא מנוסחת בלשון כללית והיא בלתי מנומקת, וציינו כי נראה שהדרך המתאימה להעלאת טענותיו היא בהגשת עתירת אסיר לבית המשפט המוסמך. כעת מונחת לפנינו בקשת העותר ל"עיון חוזר" בפסק דיננו. לחלופין מבקש העותר כי נעביר את עתירתו לבית המשפט המוסמך.

2. בבקשה לעיון חוזר טוען העותר כי לא אחת כאשר עתירות אסירים פירטו טענות מוצדקות הכשילו אותן המשיבים ולא העבירו אותן לבית המשפט. לכן, לטענתו הוא בחר שלא לפרט את טענותיו בעתירה מתוך תקווה שהמשיבים לא יכשילוה. ואולם, לטענתו, המשיבים בכל זאת הכשילו את עתירתו כאשר העבירוה לבית המשפט הגבוה לצדק בעוד שהוא מיען את עתירתו לבית המשפט לענינים מנהליים. יצויין כאן כי העותר הפנה את עתירתו ל"כבוד בית המשפט לעניינים מינהליים (בג"צ)".

3. הדגשנו לא אחת כי אין הליך של עיון חוזר בעתירה שנדחתה. עם זאת ניתן לעותר, הטוען שעתירתו לא הגיעה לבית המשפט הנכון, "שירותי דוורות", לא ראינו טעם לעכב את הדיון לצורך בירור טענות העותר בשאלה לאן צריך היה למען את עתירתו.

4. העתירה המקורית יחד עם מכתבו של העותר יישלחו לבית המשפט לעניינים מינהליים, שיפתח תיק וידון בעתירה כבעתירת אסיר כמקובל. יודגש שאין המדובר בהעברה מכוח סעיף 79 לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984, אלא בשיגור המסמכים לבית המשפט לענינים מינהליים. העותר זכאי להגיש לרשם בית משפט זה בקשה בענין האגרה ששילם והעברתה לבית המשפט לענינים מינהליים.

ניתן היום, ‏כ"ז תמוז, תשס"ה (3.8.2005).

ש ו פ ט ת ש ו פ ט ת ש ו פ ט ת


מעורבים
תובע: יוסף עמרני
נתבע: מדינת ישראל ואח'
שופט :
עורכי דין: