ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין צפורה דבוש נגד איי אי ג'י ישראל חברה לביטוח בע"מ :

בפני כבוד השופטת סיגל רסלר-זכאי

תובעת

צפורה דבוש

נגד

נתבעת

איי אי ג'י ישראל חברה לביטוח בע"מ

החלטה

לפניי בקשה למינוי מומחה בתחום האורתופדיה והנוירולוגיה.

התובעת ילידת 1977 נפגעה בהתאם לנטען ביום 05.06.2012 בתאונה צידית במנגנון "צליפת שוט" (להלן: "התאונה") (תאונה מיום 17.11.2011 נסתיימה בפשרה וניתן פסק דין).

התובעת פנתה לבית חולים "מאיר" בתלונות על כאבי גב תחתון, צוואר, סחרחורות וללא הקאות. נמצא רגישות מעל עמ"ש צווארי ומותני.

התובעת טופלה לאחר התאונה מיום 17.11.2011 במרפאת כאב מספר טיפולים ובטיפול תרופתי.

בבדיקה מיום 06.03.2013 נרשם כי הייתה מעורבת בתאונת דרכים, כי טופלה בפיזיותרפיה. לדבריה, אין שינוי במצב. בבדיקה נמצאה מגבל ת טווח צווארית בכפיפה ויישור, ללא חסר נוירולוגי, ללא מגבלת רוטציות. טווח תנועת כתף מלא וכאוב בקצוות. רגישות למגע מפוזרת לאורך הצוואר וחגורת הכתפיים. בדיקת C.T עמ"ש צווארי תקינה.

הנתבעת מתנגדת למינוי מומחים מהטעם כי התובעת נפגעה בצורה קלה והתיעוד הרפואי שצורף דל. הנתבעת בהשלמת תגובתה לבקשה למינוי מומחה ביחס לתאונה טוענת כי היא מתנגדת למינוי מומחה בתחום הנוירולוגי מהטעם כי אין תלונה אחת בתחום זה. כמו כן, הבדיקות האורתופדיות של התובעת נמצאו תקינות. עולה מהתיעוד הרפואי כי התובעת עברה בעברה שתי תאונות דרכים נוספות בתאריכים 19.08.2004 ו- 28.08.2005 עליהם לא הצהירה בתצהיר הבריאות הראשוני אלא רק בתצהיר הבריאות המתוקן. כעולה מחוות הדעת נקבעו בגינם 5% נכות. לפיכך, תלונותיה הנוכחיות נובעות מנכות זו או החמרתה.

לאחר שעיינתי בכתב התביעה וצרופותיו ובתגובה לבקשה בהתאם להלכה שנקבעה בברע"א 3007/12 פלונית נ' הראל החלטתי לקבל את הבקשה למינוי מומחה בתחום האורתופדיה. עולה כי התובעת נפגעה פגיעה קלה ואולם ממשיכה להתלונן על כאבים ורגישות באזור הצוואר והגב. נוכח תאונות קודמות וקביעה לנכות כתוצאה מהן, המומחה יידרש לשאלת הקשר הסיבתי בין הנכות, ככל שקיימת , לבין התאונה נוכח נכות קודמת.

בשכר טרחת המומחה בנסיבות אלו, יישאו הצדדים בחלקים שווים.

לא מצאתי ראשית ראיה לנכות בתחום הנוירולוגיה. אין כל תיעוד רפואי בתחום זה לכן בשלב זה דוחה את הבקשה למינוי מומחה בתחום.

כתב מינוי והנחיות להמשך ניהול ההליכים יישלח בהחלטה נפרדת.

ניתנה היום, כ"ז כסלו תשע"ד, 30 נובמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: צפורה דבוש
נתבע: איי אי ג'י ישראל חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: