ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אריה שטיינר נגד פנינה מכאני :

בפני כבוד השופטת סיגל רסלר-זכאי

תובעת

אריה שטיינר

נגד

נתבעים

  1. פנינה מכאני
  2. ביטוח ישיר - השקעות פיננסיות בע"מ

החלטה

לפניי בקשה למינוי מומחה בתחום הנוירולוגיה בהתאם להמלצת המומחה האורתופדי ד"ר להב עופר.

התובע יליד 1955 נפגע בהתאם לנטען בתאונת דרכים כרוכב אופניים ביום 29.10.2008. התובע פנה למיון מספר שעות לאחר מכן, התלונן על כאבים בצוואר ובגב, ללא אובדן הכרה וללא הקאות. בשחרור התובע הומלץ על מעקב אורתופדי ופה ולסת.

התובע טופל בפיזיותרפיה. בתום סדרת הטיפולים בפברואר 2009 נרשם כי מרגיש שאין התקדמות מבחינת הטווחים בכתף ימין או מבחינת הכאבים. ממשיך לבצע תרגילים בבית.

בבדיקה אצל מומחית נוירולוגית מיום 02.12.2008 התלונן על סחרחורת, רעד בידיים, הפרעות זיכרון, בלבול במילים, כאבים בכל הגוף וקושי להתאושש מהתאונה. נמצא כי התובע דכאוני, איטי, עצבים קרניאליים תקינים, כוח גס שמור, יציב בהליכה והומלץ על ייעוץ פסיכיאטרי.

ביום 20.09.2011 הופנה למעבדת שינה. מבדיקה מיום 03.11.2011 עולה כי התובע המשיך להתלונן על קשיים בריכוז, ירידה בזיכרון, כאבים בגפיים. בבירור ראומטולוגי ללא נמצאו ממצאים. צויין שימוש במריחואנה לצורכי שינה ושיכוך כאבים. התובע המשיך להתלונן על כאבים בגפיים ובכפות הידיים והרגליים ותחושה של שריפה, הופנה לבירור מיפוי עצמות. ביום 12.03.2012 נמצא חשד לשינויים בידיים בתחום הנוירופטיה סנסורית. בבדיקה מיום 12.11.2012 אצל נוירולוגית נרשם כי ממשיך לסבול מכאבים, מוגבל מאוד בהליכה ברחוב. טופל במרפאת כאב והומלץ על שימוש בקנאביס.

הנתבעת מתנגדת למינוי מומחה נוירולוג. לטענתה ד"ר להב מסתמך על תלונות ומסמכים עובר לתאונה וביחס למסמכים לאחר התאונה מדובר בביקורים אצל נוירולוג בשנת 2012, כ 4 שנים לאחר התאונה. לטענתה, אין כל קשר בין מצבו של התובע בשנת 2011 או 2012 לבין התאונה.

לאחר שעיינתי בכתב התביעה וצרופותיו, בבקשה ובתגובה, מצאתי כי יש לקבל את הבקשה למינוי מומחה בתחום הנוירולוגיה. התובע סובל מכאבים בגפיים, מתלונן על תחושת שריפה בגופו ועל תנועות בלתי רצוניות של הגפיים. התובע טופל ואובחן על ידי נוירולוג כסובל מפגיעה עצבית. לאחרונה קיימת החמרה בכאבים. עולה מהמסמכים הרפואיים שצורפו כי התובע טופל אצל נוירולוגית כבר בשנת 2008 לאחר התאונה.

נוכח תלונות חוזרות, רציפות טיפולית והמלצת המומחה האורתופדי ד"ר להב, מקבלת הבקשה למינוי נוירולוג אשר יידרש גם לשאלת הקשר הסיבתי בין הנכות, ככל שקיימת, לבין התאונה. בשכר טרחת המומחה תישא הנתבעת, ככל שלא תיקבע נכות או יישלל הקשר הסיבתי לתאונה תהיה רשאית הנתבעת לעתור להחזר בגין שכר טרחת המומחה.

מאחר והמומחה לא הביע דעתו ביחס לתחום הפסיכיאטרי ובהתאם להודעת בא כוח התובע, לא דנתי בשאלת מינוי המומחה הפסיכיאטרי. שאלת מינוי מומחה בתחום תידון לאחר קבלת חוות דעת המומחה הנוירולוגי.
כתב מינוי והנחיות להמשך ניהול ההליכים ישוגרו בהחלטה נפרדת.

ניתנה היום, כ"ז כסלו תשע"ד, 30 נובמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אריה שטיינר
נתבע: פנינה מכאני
שופט :
עורכי דין: