ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סאמר ארמלי נגד בדור משיעל :

בפני כבוד השופטת לובנה שלאעטה חלאילה

תובע

סאמר ארמלי

נגד

נתבע

בדור משיעל

פסק דין

הצדדים הסמיכוני ליתן פס"ד על דרך הפשרה, לפי סע' 79א לחוק בתי המשפט, התשמ"ד – 1984.

המדובר בתביעה שטרית בין צדדים קרובים לשטר שבבסיסה עומד שיק ע"ס של 1,300 ₪. בין הצדדים נטושה מחלוקת עובדתית באשר לתמורה שניתנה, ככל שניתנה, בעד השיקים ובעוד שהתובע טוען כי השיק ניתן כנגד חלק י חילוף שקיבל הנתבע מרכב בפירוק הנמצא בבעלות התובע , טוען הנתבע כי השיק ניתן בתמורה לרכב בפירוק (ולא לחלקים ממנו) ואולם מאחר והתובע לא המציא לו את מסמכים הקשורים ברכב (רישיון רכב, תעודת זהות של הבעלים וזכרון הדברים בין התובע לבין הבעלים) ביטל (הנתבע) את העסקה והרכב הוחזר לתובע.

הנתבע טוען כי לאחר שהתובע בא ולקח את הרכב בחזרה, הבטיח להחזיר את השיק לנתבע ומשלא עשה כן הוא דאג לבטל את השיק (להוכחת הביטול צירף הנתבע לסיכומיו מסמכי חשבון הבנק) . בהקשר זה טוען התובע כי השיק לא כובד בשל "חשבון מעוקל" ולא בשל ביטולו ע"י הנתבע.

לאחר שעיינתי בכתבי ביה"ד שהגישו הצדדים ובכלל זה בסיכומיהם, לאחר שנתתי דעתי לטיעונים השונים ולמחלוקת העובדתית כפי שמשתקפת מכתבי הטענות, ובהתאם לסמכות שניתנה לי לפסוק במחלוקת על דרך הפשרה, אני מחייבת את הנתבע לשלם לתובע סכום כולל של 1,442 ₪.

סכום זה יבוא תחום סכום החוב העדכני בתיק ההוצל"פ (נכון להיום) והוא ישולם ע"י הנתבע תוך 30 ימים מיום המצאת פסה"ד לידיו, שאם לא כן ישא בהפרשי ריבית והצמדה כחוק.
המזכירות תמציא את פסה"ד לצדדים.
ניתן היום, כ"ז כסלו תשע"ד, 30 נובמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: סאמר ארמלי
נתבע: בדור משיעל
שופט :
עורכי דין: