ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד חיים דרמר :

בפני כבוד השופט הישאם אבו שחאדה
המבקשים
מדינת ישראל

נגד

החשודים
חיים דרמר


נוכחים:

מבקש 1 מדינת ישראל- באמצעות רס"ר אנה אוקסנגנדלר

חשוד 1 חיים דרמר – הובא באמצעות שב"ס
ב"כ החשוד עו"ד נטע לב

בית המשפט לא יכול לבוא בנעליה של המתלוננת ואילולא גישתה המגוננת כלפי החשוד, והדברים שהיא מוסרת לטובתו במהלך החקירה שיש בהם כדי לאיין קיומה של עבירה פלילית, לא הייתי מהסס להאריך את מעצרו של החשוד.

פרוטוקול

עו"ד נטע לב:
אבקש מינוי.


החלטה

הנני ממנה את עו"ד נטע לב מטעם הסנגוריה הציבורית לייצג את החשוד בתיק שבפני.

ניתנה והודעה היום כ"ז כסלו תשע"ד, 30/11/2013 במעמד הנוכחים.

הישאם אבו שחאדה, שופט

נציגת המבקשת לאחר שהוזהר כדין:
חוזרת על האמור בבקשה, מגיש ה את תיק החקירה וכן נספח סודי – מוגש מסומן ב.מ/1.

משיבה לשאלות ב"כ החשוד:
ש תפרטי לי, הבקשה לא מפורטת
ת פקח עירוני הוזמן לסיור בעיר, הבחין כי החשוד תוקף את חברתו לחיים, שניהם עוכבו לתחנה, נגבו עדויות והחשוד נחקר ש תוקף איך
ת באגרופים
ש לאן
ת לכתף
ש מה ההוראה החוקית שהוא חשוד שהפר
ת נקבע לחשוד לא להתקרב לבנק הדואר ולפי מה שעולה ש מתי, יש לך את ההחלטה
ת לא.
ש אז על סמך מה אתם מבססים את החשד לעבירה. הוא היה בתוך הדואר שזה קרה, הוא היה ברחוב, הרחקה יכולה להיות 10 מטר ת 20 מטר, זה מה שהוא טוען שהוא היה
ש יש לכם את ההחלטה
ת אין לי אינדיקציה לזה בתיק.
ש החברה לא מסרה תלונה, היא לא התלוננה
ת היא התלוננה, היא טוענת שזה סוג של משחק בינהם ש אז היא לא התלוננה, נגבתה ממנו עדות שהיא לא מוסרת שהוא הכה אותה שלא בהסכמה ת הוא היכה אותה בהסכמתה, זה מה שהיא מוסרת

נציגת המבקשת מסכמת:
חוזר על האמור בבקשה

ב"כ החשוד מסכם:
לא קם שום חשד סביר כנגד החשוד, עבירת תקיפה צריכה להיעשות כאשר הנתקף לכאורה לא מסכים לאותה תקיפה, שני הצדדים טוענים שמדובר במשחק ביניהם, אני לא שופטת אנשים לפי צורת מחשבה או התנהלות, אבל אם זה מה שטוב להם שיבושם להם. גם החשוד וגם החברה מסרו גרסה, שתפו פעולה עם המשטרה, המשטרה לא מצליחה להציג את אותה הוראה חוקית שלא יודעים אם הוא הפר אותה או לא, האירוע לכאורה היה ברחוב ולא בבנק הדואר, אבקש להורות על שחרורו ללא שום תנאי.

החלטה

ב6.11.13, בהיותו תורן מעצרים בבימ"ש השלום ברמלה, החשוד שבפני הובא באותו היום לצורך הארכת מעצרו בגין חשד לביצוע עבירה של תקיפת בת זוג. מדובר באותה בת זוג במסגרת הבקשה הנוכחית.
בהחלטה הוריתי כי נאסר על החשוד להתקרב לסניף הדואר שברחוב דני מס ברמלה או להתקרב אליו במרחק שיפחת מ-200 מטר וזאת עד ליום 13.11.13, או ליצור קשר במישרין או בעקיפין עם עובדי סנף הדואר וזאת למשך 30 ימים. כמו כן, הוריתי על שחרורו של החשוד בכפוף להפקדה כספית בסך 1000 ₪ עם מתן אורכה להפקדה והתחייבות כספית בסך של 5000 ₪.

בגוף ההחלטה נרשמו הדברים הבאים:

"ניתן להתרשם כי קיים חשד סביר לביצוע העבירות המיוחסות לחשוד, וזאת על אף שיתוף הפעולה החלקי של המתלוננת במשטרה וניסיונה למזכר מהאירוע נשוא הבקשה ואשר בגינו נעצר החשוד".

במסגרת התיק הנוכחי, פקח עירוני הבחין בחשוד מכה באגרופים את המתלוננת. כמו באירוע הקודם, המתלוננת מזערה מחומרתו של האירוע והפעם טוענת שמדובר בדבר שנעשה בצחוק.

בחלוף פחות מחודש החשוד חוזר לבית המשפט בגין אירוע נוסף של תקיפת בת זוג. יובהר כי לעניין העבירה של הפרת הוראה חוקית, לא התרשמתי שבוצעה עבירה כזו.

לאור העדר שיתוף פעולה של המתלוננת בחקירה, לא התרשמתי שהפעולות שנותר לבצע בתיק זה מצדיקות את המשך מעצרו או שיש בהן בכדי לקדם את החקירה בצורה משמעותית.

בית המשפט לא יכול לבוא בנעליה של המתלוננת ואילולא גישתה המגוננת כלפי החשוד, והדברים שהיא מוסרת לטובתו במהלך החקירה שיש בהם כדי לאיין קיומה של עבירה פלילית, לא הייתי מהסס להאריך את מעצרו של החשוד.

בנסיבות שנוצרו, לא מצאתי מנוס מאשר להורות על שחרורו.

לפיכך, הנני מורה על שחרורו של החשוד בתנאים הבאים:

1. החשוד יחתום על התחייבות עצמית בסך של 6000 ₪.

2. החשוד ימציא ערבות צד ג' בסך 6000 ₪. ניתנת אורכה להמצאת ערבות צד ג' עד ליום 1.12.13 שעה 13:00.
3. החשוד יתייצב בתחנת המשטרה ובבימ"ש ככל שיידרש.

בהעדר ערבויות החשוד ישאר עצור ויובא בפני שופט תורן ביום 1.12.13 שעה 10:00.

ניתנה והודעה היום כ"ז כסלו תשע"ד, 30/11/2013 במעמד הנוכחים.

הישאם אבו שחאדה, שופט

הוקלד על ידי רעות חסון


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: חיים דרמר
שופט :
עורכי דין: