ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נסים גבאי נגד עיריית נתניה :

בג"ץ 8143/13

כבוד השופט ע' פוגלמן

כבוד השופט י' עמית

העותר:
נסים גבאי

נ ג ד

המשיבים:
1. עיריית נתניה

2. הועדה המקומית לתכנון ובניה

עתירה למתן צו על תנאי

בשם העותר:
בעצמו

פסק דין

השופט י' עמית:

1. בעתירה שבפנינו מבקש העותר, המייצג את עצמו, להורות למשיבה לנמק מדוע אינה מעניקה היתר בניה למקרקעין שבבעלותו; לסלק כביש ומדרכה שנסללו על חלק מהמקרקעין ולפצותו בגין הנזקים שנגרמו לו בשל השיהוי במתן היתר הבניה. בעתירתו מסביר העותר כי הוא פונה לבית משפט זה בשל "ההחלטות המוזרות של מערכת המשפט, קודם בשלום נתניה והאבסורד במחוזי מרכז לוד".

2. דין העתירה להידחות על הסף.

כפי שעולה מהעתירה ונספחיה, העתירה נועדה לעקוף הליך ערעור התלוי ועומד בבית המשפט המחוזי מרכז (כבוד השופט א' שילה) בע"א 793-06-13 ואשר קבוע להמשך דיון ליום 5.3.2014. במסגרת התביעה שנדונה תחילה בבית משפט השלום בנתניה ביקש העותר, בין היתר, סעד של סילוק הכביש והמדרכה שנבנו לטענתו שלא כדין על חלקתו וכן פיצוי בגין השיהוי במתן היתר הבניה. הלכה פסוקה היא כי בית משפט זה, בשבתו כבית המשפט הגבוה לצדק, אינו יושב כערכאת ערעור נוספת על החלטות שיפוטיות הניתנות בערכאות המוסמכות (ראו לדוגמה, בג"ץ 9450/12 עו"ד זיו נ' ועד מחוז ת"א לשכת עורכי הדין (‏16.1.2013); בג"ץ 6503/10 יופטרו נ' כבוד השופט שפסר - ביה"ש מחוזי באר שבע (14.09.2010)), הדבר נכון מקל וחומר כשטרם ניתן פסק דין וההליך עדיין תלוי ועומד.

אשר על כן, העתירה נדחית על הסף.

3. העותר העיד על עצמו, כי נאמר לו פעם אחר פעם לשקול ולהעזר בייעוץ משפטי אך לגישתו אין צורך בכך. אין לנו, אלא לחזור על המלצה זו.

העותר ישא בהוצאות לטובת אוצר המדינה בסך 1,000 ₪.

ניתן היום, ל' בכסלו התשע"ד (3.12.2013).

ש ו פ ט ש ו פ ט ש ו פ ט


מעורבים
תובע: נסים גבאי
נתבע: עיריית נתניה
שופט :
עורכי דין: