ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד פלוני :

בש"פ 7687/05

העוררת:
מדינת ישראל

נ ג ד

המשיב:
פלוני

בבית המשפט העליון

החלטה

המשיב הורשע בעבירה של ביצוע מעשה סדום בכוח בקטין ובעבירות רבות של מעשים מגונים בקטינים. גזר-הדין עתיד להינתן בעוד כשלושה שבועות. העבירות בהן נמצא המשיב אשם חמורות ביותר, ומקצתן נעברו בנסיבות של אלימות קשה וגרימת חבלות חמורות לקורבן העבירה. אין זו הפעם הראשונה בה מורשע המשיב בביצוע מעשים מיניים בקטינים. המעשים הקודמים בוצעו בשנת 1998, ו-1999. באותה פרשה הורשע המשיב על-פי הודאתו בביצוע עשר עבירות של מעשים מגונים ומעשים מיניים אחרים בקטינים. היום הוא הורשע כאמור בעבירות חמורות יותר.

חרף כל אלה, היה המשיב משוחרר בתנאים מגבילים במהלך כל משפטו, וזאת בשל שבית-המשפט המחוזי אימץ את המלצתו של שירות-המבחן לאפשר חלופת מעצר. שירות-המבחן הציע אף כי המשיב ישהה בביתו במהלך משפטו, אך לבקשה זו לא נעתר בית-המשפט בשל שקורבנות המעשים מתגוררים בקרבת מקום. לבסוף, הוחלט כי הוא ישהה בבית-אימו.

שירות המבחן פנה שנית לבית-המשפט המחוזי במהלך משפטו של המשיב ופנייה זו, כך נראה לכאורה, נחתמה על-ידי קצינת המבחן עצמה ולא על-ידי סניגור או על-ידי המשיב (נציגת המדינה הודיעתני היום כי דרך טיפול חריגה זו עוברת עתה בירור בעקבות תלונה שהגישה הפרקליטות).

מכל מקום, בבקשה הנוספת שהגיש שירות-המבחן, ביקש בית-המשפט להקל מתנאי השחרור עוד ולאפשר לו למשיב לצאת לעבודה. בית-המשפט לא קיבל את הבקשה. ושוב פנה שירות-המבחן לבית-המשפט המחוזי, והפעם בבקשה לאפשר למשיב להימצא בסופי שבוע בחברת אשתו וילדיו בביתו שלו. הסנגור הוזמן אך נבצר ממנו להתייצב לדיון והבקשה נמחקה.

הפעם פנה המשיב, באמצעות סנגורו, בבקשה לאפשר לו לשהות בסופי-שבוע בבית-אשתו וילדיו. בית-המשפט נעתר הפעם לבקשה, ועל-כך מלינה המדינה, ובצדק היא מלינה. כל שנשתנה בין הסירוב להיעתר להקלות הנוספות קודם לכן לבין ההיענות לכך היום הוא, שבינתיים ניתנה הכרעת-דין בעניינו של המשיב, הוא נמצא אשם. שוב לא עומדת לו חזקת החפות, ועומדת לנו רק הכרעת-הדין הקשה מתוכה נלמד על מהות החשש שעליו מצביעה המדינה, מפני פגיעה נוספת בקורבן המתגורר סמוך לביתו של המשיב ועל ממשות הצורך למנוע פגישה, ולו אקראית בין השניים, בשלב זה של ההליכים.

הערר מתקבל. החלטתו של בית-המשפט המחוזי מיום 10.8.05 מתבטלת ותנאי השחרור כפי שנקבעו קודם לכן יישארו בעינם.

ניתנה היום, ז' באב התשס"ה (12.8.05).

ש ו פ ט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: פלוני
שופט :
עורכי דין: