ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שניר מזרחי נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד השופט רענן בן-יוסף
המערער
שניר מזרחי

נגד

המשיבה
מדינת ישראל


נוכחים:
ב"כ המערער – עו"ד דוד גולן
ב"כ המשיבה – עו"ד ארז ריכטנברג
המערער הופיע

פרוטוקול

ב"כ המערער: ההכפלות של פסילות לחודשים כה ארוכים לבחורים צעירים שעובדים כשליחים, יש להתייחס למערער כאדם שעבר תאונה קשה מאוד ויצא בנס מכל הסיפור הזה. אני סבור, כי הפסילות צריכות להיות במשורה כזו כשאדם יצפה שיש לו קצה אור. ארבע שנים זו תקופת נצח. למאסרים יש שליש, לפסילות אין שליש. המערער אינו בעל קשת רחבה של מקצועות. לאור הדברים שהוא עבר, ההודאה, חיסכון הזמן השיפוטי ומעצר הבית, העונש הראוי הוא שנתיים. אני מבקש מבית המשפט, לפנים משורת הדין ושזה לא ישמש תקדים לתיקים אחרים, המערער ביצע את העונשים כפי שצריך, אני מבקש מבית המשפט להפחית את הפסילה.

ב"כ המשיבה: מתנגדים לערעור.


פסק דין

הערעור נדחה.
המערער נידון על עבירה חמורה ביותר אותה ביצע ביום 15.07.11 – נהיגה בשכרות גבוהה , חציית צומת באור אדום עקב השכרות, שאך בנס לא הביאה לתאונת דרכים קשה, לעונשים שונים – בהם פסילה בפועל של 48 חודשים, אבל למרות עברו התעבורתי הכבד, שהחזיק גם עבירה דומה בעברו שבשלה תלוי ועומד היה נגדו מאסר מותנה ופסילה מותנית, נידון לעונש ללא מאסר בפועל כאשר מאסר מותנה שכאמור, תלוי והיה עומד נגדו, הוארך.
בנוסף, הטיל בית משפט קמא על המערער, בשל המעשה הנורא שעשה, קנס של 4,000 ₪, חתימה על התחייבות, של"צ ומבחן.
על עונש זה מערער ב"כ המערער ללא כל הצדקה.
יש לזכור, עסקינן בעבירה שהרף הנמוך בענישתה מבחינת הפסילה הינו שנתיים. מדובר במעשה של נהיגה בשכרות קיצונית, נהג שלחובתו כבר עבירה דומה , שרישיון הנהיגה שלו משנת 2005 וכבר הספיק לבצע גם עבירות נוספות. על עונש כזה אין ערכאת הערעו ר יכולה לומר שהוא עונש לא מידתי ומשום כך, הערעור נדחה.

ניתנה והודעה היום י"א כסלו תשע"ד, 14/11/2013 במעמד הנוכחים.

רענן בן-יוסף, שופט

הוקלד על ידי נופר דוידי


מעורבים
תובע: שניר מזרחי
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: