ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בנק לאומי טבריה 10970 נגד סינאי נוג'יידאת :

בקשה מס' 6
בפני כבוד הרשם הבכיר ניר זיתוני

מבקש

סינאי נוג'יידאת

נגד

משיב

בנק לאומי טבריה 10970

החלטה

בענין : בקשה לביטול פסק דין

1. לאחר עיון בבקשה , בתגובה ובתיק נחה דעתי כי יש לבטל את פסק הדין מחובת הצדק ולכן איני רואה טעם להמתין עוד לקבלת תשובת המבקש לתגובת המשיב . כך בפרט , נוכח החלטתי מיום 2.10.13 ונוכח מודעותו של ב"כ המבקש לכך שכתובתו בתיק בית המשפט אינה מעודכנת .

2. הפגם שנפל בהליך שקדם למתן פסק הדין עניינו משלוח כל ההחלטות שקדמו למתן פסק הדין למען של ב"כ המבקש כפי שהוא קיים ברישומי בית המשפט בשפרעם ולא למען העדכני כפי שצויין בבקשה הראשונה וביפוי הכח שצורף לה בבועינה-נוג'ידאת . פגם זה הביא לכך שב"כ המבקש לא קיבל את ההחלטות מיום 17.5.13 , מיום 6.6.13 ומיום 16.6.13 ולא פעל כנדרש באותן החלטות ולכן ניתן פסק דין בהעדר ביום 27.6.13 .

3. יוער כי ב"כ המבקש טרם תרומה משלו להשתשלות העניינים בקדמה למתן פסק הדין בכך שלא בדק מיוזמתו מה עלה בגורל הבקש ות שהגיש סמוך למועד הגשתן ובכך שהגיש בקשות להארכת מועד להגשת כתב הגנה בתיק בו היה על מרשו להגיש בקשת רשות להתגונן ומבלי לפעול בשקידה סבירה כדי לצרף לבקשות את עמדת הצד שכנגד . עם זאת , אין בתרומתו של ב"כ המבקש לפגם כדי לאיין את הפגם .

4. כאשר ישנה עילה לביטול פסק הדין מחובת הצדק , אין מקום לבחון את טענות ההגנה .
לכן , אין בכך שטענות ההגנה של המבקש לא פורטו כנדרש כדי להצדיק דחייתן כבר בשלב זה .
כמו כן , המקום להתייחס למידת הפירוט של טענות ההגנה בבקשת הרשות להתגונן הקיימת בתיק אינו במסגרת החלטה זו אלא במסגרת החלטה נפ רדת שתינתן בבקשת הרשות להתגונן .
5. על כן , אני מורה על ביטול פסק הדין מיום 27.6.13 .
הפקדון שהפקיד המבקש , על פירותיו , יוחזר למבקש באמצעות בא כוחו .

6. החלטה בבקשת הרשות להתגונן הקיימת בתיק תינתן בנפרד .

ניתנה היום, ל' חשון תשע"ד, 03 נובמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בנק לאומי טבריה 10970
נתבע: סינאי נוג'יידאת
שופט :
עורכי דין: