ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין תעשיות רדימיקס ישראל בעמ נגד רביע בתריס :

בפני כבוד השופטת תמר נאות פרי

התובעת
תעשיות רדימיקס ישראל בע"מ

נגד

הנתבע
רביע בתריס

החלטה

לפניי בקשה להעברת מקום דיון בהעדר סמכות מקומית.
לטענת הנתבע (המבקש) , הסמכות המקומית לדון בתובענה מסורה לבית המשפט בנצרת ולא לבית משפט זה, הגם שקיימת תנית שיפוט במסמך המהווה את הבסיס החוזי לתביעה. באשר לתנית שיפוט זו, עמדת הנתבע היא כי אין מדובר בתניה ייחודית וכי היא מהווה תניה מקפחת בחוזה אחיד. עוד טוען הנתבע כי מאחר ומקום מגוריו, מקום חתימת ההסכם והמקום המיועד לביצוע העסקה הוא בנצרת, יש הצדקה להעברת הדיון.
התובעת (המשיבה) מסכימה כי התניה בהסכם איננה ייחודית, אך לשיטתה, לשון תקנה 5 סיפא לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד - 1984, מאפשרת להגיש את התובענה או בבית המשפט המוסמך על פי תנית השיפוט או לבית משפט המוסמך לפי תקנה 3. על כן, לשיטתה, גם לבית משפט זה קנויה סמכות לדון בתובענה, ואין להיעתר לבקשה להעברת מקום הדיון.
אין באפשרותי להיעתר לבקשה. אכן, צודקת התובעת כי מכוח הוראות תקנה 5, קמה לבית משפט זה סמכות לדון בתובענה. אינני סבורה שתנית השיפוט מקפחת את התובע, או כי היא מופיעה בהסכם "בסתר" וללא הדגשה מספיקה כטענתו , ו אינני סבורה שייגרם לתובע נזק משמעותי מניהול ההליך בבית משפט זה. אוסיף, כי אף אם התובענה תגיע לשלבי הבירור העובדתי ויהיה צורך לזמן עדים, עדיין אין מדובר בטרחה משמעותית למי מהצדדים, נוכח הקרבה הגיאוגרפית בין נצרת לבין חיפה.
בנסיבות, הבקשה נדחית. בשלב זה, אינני רואה לנכון לעשות צו להוצאות.

ניתנה היום, ל' חשון תשע"ד, 03 נובמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: תעשיות רדימיקס ישראל בעמ
נתבע: רביע בתריס
שופט :
עורכי דין: