ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין משה אריאל נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד השופט בכיראמנון כהן

המערער

משה אריאל
ע"י ב"כ עו"ד יעקב אריאל

נגד

המשיבה

מדינת ישראל
ע"י ב"כ עו"ד ברג'יט ויטלי

בית המשפט קמא (כבוד השופט מ' כדורי), פסל את רישיונו של המערער למשך 6 חודשים, הטיל עליו קנס בסך 1,200 ₪ ו-3 חודשי פסילה על תנאי למשך שנתיים.

פסק דין

בית המשפט קמא (כבוד השופט מ' כדורי), פסל את רישיונו של המערער למשך 6 חודשים, הטיל עליו קנס בסך 1,200 ₪ ו-3 חודשי פסילה על תנאי למשך שנתיים.

בערעורו הארוך, חזר ב"כ המערער על כל הטענות שהעלה בבית המשפט קמא ואשר נדחו.

בין היתר, טען ב"כ המערער, כי כתב האישום המתוקן לא פירט את העובדות המהוות את העבירה, כי בית המשפט קיבל העתקי מסמכים במקום לקבל את המקור ותקף את הממצאים, אשר פורטו בדוח הפעולה (ת/1), מיום האירוע.

ייאמר מיד, חסד עשה בית המשפט קמא עם המערער שדחה את בקשת המשיבה לתקן את כתב האישום ולהחזיר את האישום המקורי, דהיינו, נהיגה בשכרות.

בכתב האישום המקורי נטען, כי ביום 22.4.11 בשעה 00:13, נהג בדרך חברון 57 בהיותו שיכור לאחר שבבדיקת ינשוף נמצא, כי ריכוז אלכוהול בליטר אחד של אוויר נשוף הינו 325 מיקרוגרם.

ביום 2.1.12 הודה בא כוחו הקודם של המערער (עו"ד י' שניאור), בכתב אישום מתוקן, בעבירה של נהיגה תחת השפעת אלכוהול ובית המשפט (כבוד השופט מ' כדורי), גזר את דינו של המערער.

בשלב מאוחר יותר, הגיש בא כוחו הנוכחי של המערער בקשה לביטול פסק הדין, מאחר שהמערער לא נכח בדיון ובית המשפט לתעבורה (כבוד השופט נאיל מהנא), נעתר לבקשתו.

בסופו של דבר, נקבע התיק להוכחות. התביעה ביקשה לתקן פעם נוספת את כתב האישום ולהחזיר את האישום המקורי, אך בית המשפט קמא דחה את הבקשה.

התביעה הציגה את ראיותיה, לרבות, תוצאות בדיקת הינשוף, אך בהכרעת דינו נמנע בית המשפט קמא מלקבוע ממצאים על סמך בדיקת הינשוף והסתפק בקביעת ממצאים אחרים, אשר היה בהם די והותר כדי להרשיע את המערער בעבירה של נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים.

כאמור, חזר ב"כ המערער וטען, כי בכתב האישום המתוקן לא מפורטות העובדות המהוות את העבירה, אך לא מצאתי ממש בטענה זו, שכן בכתב האישום המתוקן מופיעים פרטיו של המערער, תאריך העבירה, מקום ביצוע העבירה וכן צוין, כי מדובר בנהיגה תחת השפעת אלכוהול, בניגוד לתקנה 26(2).

לא הבנתי מדוע התעקש ב"כ המערער על המצאת המסמכים המקוריים, שכן לא נטענה טענה בדבר זיוף ו/או שינוי ו/או חוסר אמינות כלפי המסמכים שהוגשו על ידי התביעה באמצעות המתנדבת והשוטר. המדובר במסמכים שהופקו ממערכת "דותן" של משטרת ישראל בה נסרקים כל הדוחות והראיות הקשורות לכל תיק משטרתי.

בדוח הפעולה (ת/1), צוין, כי בבדיקת הנשיפון נמצאה אינדיקציה לשכרות, כי ריח חזק של אלכוהול נדף מפיו של המערער, כי המערער התנדנד, טעה בספירת הצעדים והשתמש ביד הלא נכונה.

בית המשפט קמא התרשם, כי המתנדבת הייתה מיומנת ולא מצא פגם בביצוע בדיקת המאפיינים על ידי המתנדבת. בית המשפט קמא התרשם לטובה מהמתנדבת וכידוע, בית המשפט שלערעור אינו מתערב בשיקולי מהימנות.

גם העונש שהוטל על המערער אינו חמור ואינו מצדיק התערבות ערכאת ערעור.

אשר על כן, אני דוחה את הערעור.

פסק הדין יישלח לצדדים בדואר ובפקס.

ניתן היום, ל' חשון תשע"ד, 03 נובמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: משה אריאל
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: