ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין לילך ויצמן נגד א.ל. לוי הובלות ואחסנה בע"מ :

בפני כבוד השופט דאוד מאזן

תובעים

1.לילך ויצמן
2.יניב ויצמן

נגד

נתבעת
א.ל. לוי הובלות ואחסנה בע"מ ח.פ. 511924748

פסק דין

בפני תביעה נזיקית בגין נזק שנגרם למייבש כביסה, בעקבות שירותי ההובלה שביצעה הנתבעת עבור התובעים.

הנתבעת ביצעה שירות הובלה לתובעים בהעברת כל המיטלטלין מביתם ברח' רוקח 12/12, קרית מוצקין לדירה שנרכשה על ידם ברח' ורד 28/13, קרית מוצקין.

כל המיטלטלין הועברו, לרבות מייבש כביסה מסוג קונסטרוקטה וזאת ביום 25/6/12.

על פי עדות התובע והעד מטעמו, המייבש היה תקין בטרם ההעברה. כשנפתחה האריזה, בתום ההעברה, גילו שבמייבש יש סימנים של מכות, חבוט וכפתורי ההידוק שבורים והדופן הקדמי של המייבש חבול.

התובעים הזמינו טכנאי אשר הבחין בקיומם של נזקים מכניים כגון שברים של חלקי פלסטיק פנימיים וכרטיס הבקר אינו עובד. התובעים הזמינו טכנאי נוסף מטעם היבואן, אשר סקר את הנזקים הקיימים במייבש והעריך את עלות התיקון בסך 2,345 ₪, כולל עלות הבודק.

הנתבעת הכחישה את הנזק וטענה שביצעה את ההובלה בצורה טובה ומקצועית וכי הנזק יכול להיגרם גם מסיבות אחרות, שכן מיום ביצוע ההובלה עד למועד מתן ההודעה, חלפו להם מספר שבועות והנזק היה יכול להיגרם כתוצאה מכך.

הכרעה:

עדות התובע הותירה רושם אמין ביותר, ביחס לתקינות המכשיר בטרם ביצוע ההובלה, על כך שלא נפתחה האריזה בתום ההובלה אלא בחלוף כחודש וחצי. כן מקובלת עלי עדות התובע כי באותה תקופה איש לא נגע ולא הזיז את מייבש הכביסה. מכאן, המסקנה המתבקשת מעדות אמינה זו, כי המכות נגרמו בשלב ההעברה. חיזוק למסקנה זו נובע מכך שהנתבעת לא זימנה אף עד מטעמה ולא זימנה את העובדים שביצעו את ההובלה כדי שיעידו בפני על הליך ההובלה ועל כך שלא נפל כל פגם ו/או טעות בהליך ההובלה.

חיזוק נוסף, נובע מכך שטכנאי מטעם הנתבעת התייצב במקום, ראה בעניין זה עדות מנהל הנתבעת והטכנאי לא שלל כל הפגמים הקיימים במייבש, יכולים לנבוע מהמכות בשלב ההובלה.

על כן, הוכח בפני קיומם של הפגמים והקשר הסיבתי בינם לבין הפגיעה והליך ההובלה.

לעניין הנזק:

מאחר ונרכש מייבש שעלותו פחותה מעלות התיקון, אני מכיר בנזק זה במלואו. כתוצאה מכך, התובעים אף הקטינו את נזקם, במקום לתקן אותו בעלות הרבה יותר גבוהה מרכישת מייבש מסוג אחר בעלות של 1,999 ₪. על כן, אני מכיר בראש נזק זה.

בנוסף, לתובעים נגרם מאז מועד הפגיעה עד מועד הרכישה, ואי הסכמת הנתבעת לתקן את הנזק, נגרמה לתובעים עגמת נפש כתוצאה מאי קיומו של מייבש כביסה, למרות שמדובר בחודשים שניתן לתלות כביסה בחוץ.

על כן, אני מוסיף בגין עגמת הנפש סך של 300 ₪.

על כן, אני פוסק לתובעים סך של 2,299 ₪ וכן החזר אגרה בסך 50 ₪.

כל הסכומים ישולמו תוך 30 יום מהיום, שאם לא כן, יישאו הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד התשלום המלא בפועל.

ניתן היום, ל' חשון תשע"ד, 03 נובמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: לילך ויצמן
נתבע: א.ל. לוי הובלות ואחסנה בע"מ
שופט :
עורכי דין: