ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נהרי(עציר) נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד השופטת הבכירה , נגה אהד

מערער

שלמה נהרי (עציר)

נגד

משיבה

מדינת ישראל

פסק דין

בפניי ערעור על העונש שגזר בימ"ש תעבורה מרכז (כבוד השופטת סג"נ וישקין) בתיק פ"ל 1841-01-13 מיום 27.5.13 במסגרתו בית המשפט מתבקש להתערב בעונש ולהורות על קיצור תקופת המאסר.

כנגד המערער הוגש כתב אישום המייחס לו עבירות של נהיגה בשכרות, סעיף 62(3) בקשר עם 39(א), בקשר עם סעיף 38(1) לפקודת התעבורה [נוסח חדש] תשכ"א-1961, בקשר עם תקנה 26(2) לתקנות התעבורה תשכ"א-1961, נהיגה בזמן פסילה, סעיף 67 לפקודת התעבורה, רישיון ללא רישיון נהיגה תקף סעיף 10 לפקודת התעבורה, נהיגה ללא רישיון רכב תקף, סעיף 2 לפקודת התעבורה, שימוש ברכב ללא פוליסת ביטוח בת תוקף, סעיף 2 לפקודת ביטוח רכב מנועי [נוסח חדש] תש"ל-1970.

עולה מעובדות כתב האישום כי המערער נשפט בנוכחותו ביום 2.1.13 בבימ"ש תעבורה פתח תקווה ורישיונו נפסל למשך שנתיים. באותו יום המערער הפקיד רישיון הנהיגה. כעבור 23 יום בלבד! לאחר הפקדת הרישיון, נהג המערער ברכב פרטי מסוג פונטיאק ברעננה בעודו שיכור כאשר בדגימת אוויר נשוף שנלקחה ממנו נמצאה כמות של 345 מ"ג אלכוהול בליטר אחד של אוויר נשוף.

לא רק זאת אלא שרישיונו של המערער פקע כ- 5 שנים קודם למועד ביצוע העבירה. רישיון הרכב פקע אף הוא מספר ימים קודם לביצוע העבירה.
בנימוקי הערעור מציין ב"כ המערער כי בימ"ש קמא הטיל עונש החורג בחומרתו, אינו תואם עקרון ההלימה, לא נלקחו בשיקול נסיבות ביצוע העבירה גם לא נסיבותיו האישיות של המערער, גם לא תסקיר חיובי שהוגש בעניינו.

ב"כ המשיבה מבקשת שלא להתערב.

לגופו של עניין דין הערעור להידחות:
1. המערער הורשע כאמור בעבירות של נהיגה בשכרות, נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון תקף כשחלפו מספר שנים מאז פג תוקף הרישיון, נהיגה ללא רישיון רכב תקף וללא פוליסת ביטוח. כל אחת ואחת מעבירות אלה בנפרד חמורה היא, מהווה סיכון למערער גופו ולכלל המשתמשים בדרך, צירופן של העבירות למעשה נהיגה אחד מעצימים את המסוכנות הנשקפת ממערער זה עד כדי חובה להרחיקו מן הכביש לתקופת זמן ממושכת.

2. בצדק ציין בית משפט קמא החומרה היתירה בנהיגתו של המערער שהתבצעה 21 יום לאחר שהפקיד רישיון נהיגה כפי שגזר עליו בית משפט קמא בנוכחותו בגין אירוע קודם, קרי, נהיגה קודמת שגרמה לתאונה ובדרך נס לא גבתה מחיר בחיי אדם. באותו אירוע קודם, ראה בית משפט קמא לנכון לגזור על המערער עונש מאסר על דרך ריצוי עבודות שירות. המערער, במקום להשכיל ולעשות שימוש נכון ביד שהושיט לו בית המשפט, משגזר עליו במקום מאסר בפועל מאסר בעבודות שירות, הוכיח לבית-המשפט כי אינו ראוי לענישה מקלה כי ליבו גס בהחלטות בית-משפט ובפסיקותיו. בצדק קבע בית-המשפט כי יש להגן על החברה מפני המערער.

3. גזר הדין מנומק היטב, נותן ביטוי לחומרת העבירות ולתסקירי קצין המבחן לעברו התעבורתי, לעברו הפלילי, להודאתו, להיותו במעצר, להיותו במעצר מאז 25.1.13.

לא מצאתי מקום להתערב בעונש.

הערעור נדחה.

ניתן היום, ל' חשון תשע"ד, 03 נובמבר 2013, במעמד הצדדי ם ובאי-כוחם.


מעורבים
תובע: נהרי(עציר)
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: