ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בלוט נגד מדינת ישראל :

נגד

המשיבה
מדינת ישראל

פרוטוקול

עו"ד כהן: פנינו בעקבות הישיבה הקודמת לועדה ההומניטרית, גב' רוזנטל, יו"ר הועדה. ביקשנו לקדם את ההחלטה לגבי מרשי, חאלד. עד כה לא קיבלנו תשובה ולא הגיעה החלטה, לצערנו הרב. אני מתאר לעצמי שבית המשפט לא יאפשר דחייה נוספת. לא קשה מדי לדחות את הערעור שלנו, זה קל מאוד. בסה"כ היה מאסר על תנאי של ארבעה חודשים, התווסף חודש נוסף. אני בכל זאת אבקש, לפנים משורת הדין, להאריך את המאסר על תנאי, ובנוסף להשית קנס כספי.
בא בחור כדי לעבוד, הוא הגיע עם אח נוסף, ששוחרר בלי שהוגש נגדו כתב אישום כי אותו אח לא היה לו עבר פלילי, אבל אין מחלוקת שהם הגיעו לעבוד. אין מחלוקת שמדובר באירוע אחד, 2/9. אני סבור באמת ובתמים, שבחור כזה שבא לעבוד, אם בית המשפט ישית עליו קנס של 2,000-4,000 ₪, שזה קנס גבוה מאוד בשביל בחור כזה, הוא יורתע יותר, המאסר על תנאי יהיה חב הפעלה. מאז המקרה אין לו תיקים. יש לו ארבע הרשעות בשב"ח, כשהאחרונה היא מ-2011. שנה לאחר שהוא נכנס לארץ שלא כדין, בא התיק הזה. ההרשעות הקודמות זה שב"ח, למעט עבירה שבה הוא היה בן 14 -13, יידוי אבנים.
כבר בחקירה, הוא בא ואמר שעורך הדין פנה לוועדה. כנראה שעורך הדין התמהמה ואין לו שום הגנה מבחינה משפטית. המערער מטפל באמא, מנסים לעזור לאמא, האמא היא לבד, מנסים לסייע ככל הניתן. מאז המקרה אין לו תיק, מאז 2012 עברה שנה, אין לו תיקים נוספים, הוא לא הסתבך, הוא בחור צעיר, בא כדי לעבוד. אני עותר, לפנים משורת הדין , להשית קנס ולהאריך את התנאי. לחילופין, אם בית המשפט ישית על המערער מאסר, אבקש להפחית את העונש ולהקל עמו. לגבי התנאי, הבנתי שקל יותר לקבל היתר לשהות בארץ כדין אם תקופת התנאי היא קצרה יותר. אבקש להפחית את התנאי ולהעמידו על שנה או לשנתיים, במקום שלוש, כפי שנקבע.

עו"ד יעקובי: אני חוזר על כל טענותיו של חברי. ההבדל היחיד, שעונש המאסר על תנאי הוא 7 חודשי מאסר. אני עותר להארכת מאסר מותנה זה. אין תיקים פתוחים נוספים.

עו"ד הר ציון: אתחיל מעניינו של המערער 2. פנייה לוועדה ההומניטרית הייתה בעצם אחרי שהוגש כתב האישום בעניין הזה, ולא לפני, כפי שהוצג, אלא 9 ימים אחרי. העובדה שהוא חשב שעוה"ד יפנה או כל דבר אחר, כמובן לא מהווה אישור שהייה. לגבי המערער 1, לא הייתה פנייה לא לוועדה ההומניטרית ולא לוועדת המאוימים. שהעונש שהתקבל הוא עונש שרובו הוא הפעלה של מאסר על תנאי. לכל אחד מהם צירף השופט חודש אחד בלבד.

עו"ד כהן ועו"ד יעקובי : אנו מקבלים את המלצת בית המשפט וחוזרים בנו מן הערעורים. נבקש כי מרשינו יחלו בריצוי המאסר מיד.

פסק דין
המלצנו אכן בפני המערערים ובאי כוחם לחזור בהם מן הערעורים. כיוון שהמלצתנו התקבלה, איננו רואים לפרט. די אם נאמר כי גזר הדין מפורט, ראוי ויש למערערים על מה לברך.
המערערים יתחילו בריצוי מאסרם מיד. לאחר השלמת ההליכים של תחילת ריצוי המאסר, ניתן להחזיר את הערבויות. הערבויות יחזרו לגב' לירון חביב הנוכחת באולם על דעת המערערים ובאי כוחם.

ניתן והודע היום כ"ו חשון תשע"ד, 30/10/2013 במעמד הנוכחים.

דבורה ברלינר, נשיאה
ג'ורג' קרא, סגן נשיאה
מרים סוקולוב, שופטת


מעורבים
תובע: בלוט
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: