ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פלוני נגד בית הדין הרבני האזורי בתל אביב :

בג"ץ 7230/13

כבוד השופט ח' מלצר

כבוד השופטת ד' ברק-ארז

העותרים:
1. פלונית

2. פלוני

נ ג ד

המשיבים:
1. בית הדין הרבני האזורי בתל אביב

2. בית הדין הרבני הגדול בירושלים

3. עיריית חולון

4. משרד הרווחה

5. פלוני

עתירה למתן צו על תנאי וצו ביניים

תאריך הישיבה:
ג' בכסלו תשע"ד
(6.11.13)

בשם העותרים :
עו"ד ע' נרדי, עו"ד א' סלומון

בשם המשיבים 2-1:
עו"ד רפי רכס יעקבי שמעון

בשם המשיבה 3:
עו"ד י' כהן

בשם המשיב 4:
עו"ד י' ציון-מוזס

בשם המשיב 5:
עו"ד א' פדלון, עו"ד ו' חגואל, עו"ד א' ח' חגואל

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

החלטה

שמענו באריכות את באי כוח הצדדים, כמו גם את האב, הסבתא ואת העובדות הסוציאליות המלוות את העניין. עיינו בכל החומר הרב שהוצג לנו, ואנו מחליטים כדלקמן:

1. הצדדים יפעלו על-פי ההבהרה של בית הדין הרבני האזורי תל אביב מיום א' כסלו תשע"ד, 4.11.13, (שעיכב את החלטתו הקודמת) ויקיימו את כל הנדרש מהם על פיה, לרבות בדיקת המסוגלות ההורית של האב ובת זוגו לגדל את הקטינה וזאת קודם לכל פעולה נוספת לגבי הקטינה.

2. בשלב זה, וכל עוד לא ניתנה החלטה אחרת, הקטינה תימצא בהחזקת העותרים, עימם היא נמצאת היום, וזאת בכפוף להסדרי הראיה או למפגשים שייקבעו על ידי גורמי הרווחה ובפיקוחם, כך עד למתן החלטה של בית הדין לאחר קבלת חוות הדעת בעניין המסוגלות ההורית ועד להחלטה אחרת שתתקבל על ידו.

העותרים והמשיב 5, האב, ישתפו פעולה לצורך קיום המפגשים, בין היתר באמצעות גורם שלישי שיבחר על ידי העותרים לשם הבאת הקטינה למפגשים עם האב. המפגשים יתקיימו בלשכת הקשר בחולון בפיקוח העובדת הסוציאלית שם, אלא אם כן יסכימו הצדדים אחרת.

3. דווח לנו בדיון, שלמרות החלטת בית הדין, הילדה הועברה לבית ספר דתי אחר ונקלטה שם. האב הביע נכונות שהקטינה תמשיך להימצא בבית ספר זה, וזאת כדי למנוע ממנה טלטלות נוספות.

4. המדינה בתגובתה המליצה לשקול מנוי אפוטרופוס לדין עבור הקטינה ואנו משאירים עניין זה ליוזמה ולשקול הדעת של הצדדים או גורמי המדינה.

5. אנו שבים וקוראים לכל הצדדים לפעול מכאן ולהבא באופן שישקיט את האווירה הקשה שנגלתה בפנינו ויצור תנאים שיאפשרו קשר הן בין הקטינה לאביה, והן בין הקטינה לסבים ולסבתות, כמו גם קשר בין הצדדים כולם, באופן שיקדם את טובתה של הקטינה.

היועץ המשפטי לשיפוט הרבני יגיש הודעות עדכון בתוך 60 יום מהיום. פרקליטות המדינה תעדכן באשר לליווי של שרותי הרווחה והתקדמות הקשר עם האב. היה והצדדים יגיעו להסדר ביניהם בעקבות הנכונות שהביעו להגיע להבנות, יגישו הודעה מוסכמת משותפת.

בהיאסף החומר נחליט באשר להמשך הטיפול בתיק ככל שיהיה בכך צורך.

ניתנה היום, ג' בכסלו תשע"ד (6.11.13).

ש ו פ ט ת
ש ו פ ט
ש ו פ ט ת


מעורבים
תובע: פלוני
נתבע: בית הדין הרבני האזורי בתל אביב
שופט :
עורכי דין: