ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רחמים גבעתי נגד דניאל גלמנוביץ :

בש"א 6914/13 - א'

המבקש:
רחמים גבעתי

נ ג ד

המשיבים:
1. דניאל גלמנוביץ

2. ד"ר איתי הס

3. כונס הנכסים הרשמי

4. רונן וינברג, עו"ד - המנהל המיוחד

בקשה להארכת מועד

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

בפניי בקשה להארכת מועד להגשת הליך ערעורי על החלטת בית המשפט המחוזי בבאר-שבע מיום 1.9.2013 (הגם שבכותרתה מצוין התאריך 28.7.2013).

מן הבקשה, אשר הוגשה ביום 14.10.2013, עולה כי חלה אי בהירות לגבי מניין הימים להגשת ההליך נוכח העובדה שההחלטה נשלחה למשרד בא-כוח המבקש ביום 3.9.2013 בשעות אחר הצהריים, וכי למחרת היום היה ערב ראש השנה, ועל כן סבר כי מניין הימים להגשת ההליך החל ביום 8.9.2013, לאחר ראש השנה. ואולם, כך נטען, מזכירות בית המשפט הודיעה לו כי חל איחור של יום אחד בהגשת ההליך.

ביקשתי את תגובת המשיבים. המשיב 3 הודיע כי אינו מתנגד לבקשה, ואילו המנהל המיוחד על נכסי המשיב 1 (אשר מתגובת המשיב 3 עולה כי החליף את המשיב 2 בתפקידו) והחייב התנגדו לבקשה, בין היתר נוכח העובדה שזו אינה מגלה לטענתם "טעם מיוחד" להיעתר לה.

ואולם המשיבים לא התייחסו בתגובתם לשאלה האם כלל חל איחור בהגשת ההליך, ובתוך כך לשאלה מאיזה מועד יש למנות את הימים להגשתו. כן ראוי להתייחס בהקשר זה לשאלת סיווגו של ההליך, דהיינו לשאלה האם ההחלטה נשוא ההליך הינה "החלטה אחרת" או "פסק דין", שאלה אשר לה משמעות לעניין מספר הימים שעמדו למבקש להגשת ההליך.

המשיבים יגישו תגובה משלימה בה יתייחסו לאמור לעיל, וזאת בתוך שבעה ימים ממועד המצאת החלטה זו לידיהם. בתוך אותו מועד תוגש גם עמדת המבקש ביחס לשאלת סיווגו של ההליך.

ההחלטה תומצא לצדדים ללא דיחוי, באמצעות הפקסימיליה.

ניתנה היום, ג' בכסלו תשע"ד (6.11.2013).

ליאת בנמלך

ר ש מ ת


מעורבים
תובע: רחמים גבעתי
נתבע: דניאל גלמנוביץ
שופט :
עורכי דין: