ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד יאן נורמטוב :

בש"פ 9192/05

המבקשת:
מדינת ישראל

נ ג ד

המשיב:
יאן נורמטוב

בקשה להארכת מעצר מעבר לתשעה חודשים לפי סעיף 62 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה-מעצרים), התשנ"ו-1996

תאריך הישיבה: כ"ה באלול תשס"ה (29.9.05)

בשם המבקשת: עו"ד ג' פרסקי
בשם המשיב: עו"ד מ' רובינשטיין

החלטה

1. הבקשה שבפניי הינה בקשה רביעית להארכת מעצר לפי סעיף 62 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה-מעצרים), תשנ"ו-1996. בפעם הראשונה הוארך המעצר מעבר לתשעה חודשים לתשעים ימים. לאחר מכן ניתנה הארכה של 60 ימים וההארכה השלישית הייתה לתקופה של תשעים ימים.

2. המשיב עומד לדין בבית המשפט המחוזי בבאר-שבע והוא אחד מבין שבעה נאשמים. לשבעה מיוחסות עבירות של סחר בבני אדם ועיסוק בזנות, ניסיון לסחר כאמור, הבאת אדם לידי מעשה זנות בנסיבות מחמירות, סרסרות למעשי זנות בנסיבות מחמירות ועבירות נוספות. בית המשפט המחוזי קיים עד כה 33 ישיבות לשמיעת העדים. שמיעת הראיות תסתיים, כך נראה, בישיבה הקבועה ליום 11.11.05. כמו כן קבועה ישיבה למועד קודם - 30.10.05.

3. אכן מדובר בהארכה רביעית. המשיב נמצא במעצר תקופה ארוכה. חבריי הנכבדים שהאריכו את המעצר בהזדמנויות הקודמות הצביעו על החומרה המפליגה של המעשים המיוחסים למשיב. כידוע בעבירות מן הסוג בו עסקינן קיימת נטיה מובהקת להורות על מעצר ולהאריכו אם הדבר נדרש, כאשר הליכים אינם מסתיימים תוך תשעה חודשים. במקרים לא מעטים, דוגמת המקרה הנוכחי, מדובר במספר נאשמים, באישומים מורכבים, ובנסיבות לא פשוטות. בתי המשפט מקדישים ימי שמיעה רבים לשמיעת תיקים כמו הנוכחי. למרבה הצער, בשל העומס הרב לא ניתן לעתים לסיים את ההליכים תוך תשעה חודשים. אין מנוס במקרים אלו אלא להאריך את המעצר. איני רואה שהמקרה הנוכחי מצדיק לעת הזו את שחרורו של המשיב.

4. הנני נעתר לבקשה ומורה על הארכת מעצרו של המשיב בתשעים ימים החל מיום 4.10.05 או עד מתן פסק דין בת.פ.ח 959/04 ו- 965/04 בבית המשפט המחוזי בבאר-שבע, לפי המוקדם.

ניתנה היום, כ"ה באלול תשס"ה (29.9.05).

ש ו פ ט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: יאן נורמטוב
שופט :
עורכי דין: