ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דימטרי שובין נגד מדינת ישראל :

ע"פ 9122/05

בפני: כבוד השופט א' גרוניס

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

בקשה לעיכוב ביצוע גזר דינו של בית המשפט המחוזי בחיפה בת"פ 3177/04 מיום 15.9.05 שניתן על ידי כבוד השופט י' אלירן

בשם המערער: עו"ד ל' מלאך
בשם המשיבה: עו"ד א' פרסקי

החלטה

1. המבקש נדון בבית המשפט המחוזי בחיפה ל-40 חודשי מאסר, מתוכם 30 חודשים לריצוי בפועל והיתרה על תנאי. כמו כן הוא נפסל מלהחזיק רשיון נהיגה במשך שנתיים. גזר דינו ניתן לאחר שהוא הורשע בעבירות של החזקת סם שלא לצריכה עצמית במסגרתם של שלושה תיקים שהובאו נגדו. הוא הגיש ערעור לבית משפט זה על גזר הדין. יחד עם הערעור הוא עותר לעיכוב ביצועו של עונש המאסר עד להכרעה בערעור.

2. המקרה מעורר התלבטות לא פשוטה. מסתבר, כי בתקופה שכתב האישום העיקרי שהוגש לבית המשפט המחוזי היה תלוי כנגד המערער הוא עבר תהליך של גמילה מסמים. בית המשפט המחוזי נמנע מלעצור אותו עד תום ההליכים ואיפשר לו לעבור תהליך של גמילה. התהליך נמשך שמונה חודשים והסתיים בימים אלו. שירות המבחן למבוגרים הגיש לבית המשפט המחוזי שני תסקירים בהם המליץ להימנע משליחתו של המבקש למאסר. כאמור, בית המשפט המחוזי לא קיבל את ההמלצות אלא גזר עונש מאסר. מן הצד האחר יש לתת משקל לעובדה שמדובר בשלושה תיקים בהם הורשע המבקש וכי מדובר בהחזקה של עשרות גרמים של סם מסוג הרואין. תקופת המאסר איננה קצרה וכלן במקרה כזה הנטייה הראשונית, בהתחשב בחומרת העבירות, הינה שלא לעכב את ביצועו של המאסר. עם זאת, רואה אני לנכון להיעתר לבקשה וזאת לאור העובדה שהמבקש עבר תהליך גמילה כאמור.

3. לפיכך יעוכב ביצועו של עונש המאסר עד להכרעה בערעור בתנאים הבאים:

א. מעצר בית מלא בבית סבתו של המבקש בכרמיאל, רחוב משעול הכרם 11/9;
ב. התחייבות עצמית בערבותם של שני הערבים בסכום של 25,000 ש"ח;
ג. הסכום שהופקד בבית המשפט המחוזי ישמש אף לעניין עיכוב ביצועו של עונש המאסר;
ד. המבקש יישמע לכל הוראותיו של שירות המבחן, ואני מניח כי המבקש יידרש לעבור בדיקות, על מנת לוודא שאכן הוא נקי מסמים.

התנאי בענין התחייבות העצמית והחתימה על ערבות יקויים תוך 5 ימים מהיום, שאם לא כן יחל המבקש לרצות את עונש המאסר. ניתן לבצע את הפעולות המנהליות בענין זה בבית המשפט המחוזי בחיפה.

ניתנה היום, כ"ה באלול תשס"ה (29.9.05).

ש ו פ ט


מעורבים
תובע: דימטרי שובין
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: