ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דובגילנוק(אסיר) נגד משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר :

לפני כבוד השופט אברהם טל, סג"נ

העותר
יבגני דובגילנוק

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר
נוכחים:
ב"כ העותר עו"ד אבי אפטקמן
ב"כ המשיב עו"ד אפרת הרוש

פרוטוקול

ב"כ המשיב: בהמשך לדיון הקודם בדקנו את המסמכים שהעביר העותר והם מבחינתנו לא מעידים על קיום משק בית משותף. היא אפילו לא מציינת שהיא בת זוגו בתצהיר והיא כותבת שהיא רק מכירה אותו ומבקשת להתייחד איתו. הסכם שכירות עמוד ראשון לא נמצא. הסכם שכירות לבדו לא מספק.
הסכם שכירות לבדו זה שהיא גרה אצלם בבית זה לא אומר שהם משלמים חשבונות כפי שמקיימים במשק בית משותף. נכתב שבת הזוג גרה עמם ולא ברור שזה משק בית משותף ולא ברור אם מרגע שהוא נעצר היא גרה איתם. בממוצע היא מבקרת פעם בחודשיים וזה גם כן מעיד על מהות הקשר. אני שבה ומפנה לפסיקה בעניין 54622-03-12 שבה נכתב לא בכדי הדרישה היא לקיום משק בית משותף ולא סמוך על שולחנם של אחרים.

ב"כ העותר: אני מבקש החלטה מביהמ"ש על בסיס המסמכים שהוגשו. לעניין המבחנים של המעמד האישי להם עותר המשיב, בגלובליזציה של בני הזוג יש אפשרויות וזה לא מחייב אני אצטרך לפתוח חשבון בנק משותף, גם נושא של ארנונה חשמל וכו', אני מבקש לקבל את העתירה ולחילופין להגביל מפגשים בודדים. כל המטרה היא להביא ילד.

החלטה

העותר עצור עד תום ההליכים בקשר לעבירות חטיפה וניסיון רצח והוא מבקש להתייחד עם מי שנטענת כידועה בציבור שלו, לובוב שיפובלוב.
העותר מסתמך על תצהיר של הנ"ל לפיה היא מכירה את העותר במהלך שנתיים וחצי ובתקופת שהייתו בבית המעצר ניצן ביקרה אותו שוב ושוב.
כמו כן מסתמך העותר על חוזה שכירות לפיו הנ"ל גרה איתו ועם הוריו בדירה שכורה בבת ים ועל תצהירי הוריו לפיהם העותר הכיר את הנ"ל בשנת 2010 והיא התגוררה יחד עמם בדירה מושכרת בבת ים משנת 2011-2012.
המשיב מתנגד לאפשר לעותר להתייחד עם מי שנטענת כידועה בציבור שלו וטוען כי אין במסמכים שהוצגו בפניו כדי להוכיח את התנאים הנדרשים לצורך הכרה בגב' שיפובלוב כידועה בציבור של העותר שכן היא עצמה לא טוענת בתצהיר שהיא ידועה בציבור שלו וטענתה לפיה ביקרה אותו שוב ושוב בבית מעצר ניצן איננה נכונה, בלשון המעטה, שכן בכל מהלך שהייתו בבית מעצר ניצן היא ביקרה אותו פעמים ספורות בלבד.
ב"כ המשיב טוענת כי אין די בתצהירי ההורים ובחוזה השכירות כדי להוכיח את היותה של הנ"ל ידועה בציבור של העותר שכן אין בהם כדי להוכיח קיומו של משק בית משותף ביניהם.
טענת ב"כ המשיב מקובלת עלי שכן גם אם גב' שיפובלוב גרה עם העותר והוריו עד שהעותר נעצר במשך תקופה לא ארוכה אין בכך כדי להוכיח חיים משותפים וניהול משק בית משותף, תנאים הנדרשים למתן טובת ההנאה של ההתייחדות.
כך במיוחד כאשר הנ"ל אינה מבקרת את העותר לעיתים תכופות וגם בתצהיר לא טענה כי היא ידועה בציבור שלו אלא רק כי היא מכירה אותו במשך שנתיים וחצי.
לאור כל האמור לעיל, אני דוחה את העתירה.

ניתנה והודעה היום, כד' בחשון תשע"ד, 28 אוקטובר 2013, במעמד ב"כ הצדדים.

אברהם טל, שופט
סג"נ


מעורבים
תובע: דובגילנוק(אסיר)
נתבע: משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
שופט :
עורכי דין: