ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ניצה הילה אלוש נגד דן חברה לתחבורה ציבורית בע"מ :

בפני כבוד הרשמת בכירה איילת הרץ

תובעים

ניצה הילה אלוש

נגד

נתבעים

דן חברה לתחבורה ציבורית בע"מ

החלטה

התובעת עותרת למעשה במקרה דנן לביטול פסק הדין מתוקף שיקול דעת בית המשפט.

באשר לסיבת המחדל, טוענת התובעת כי עקב התגייסות בנה נעדרה ממועד הדיון. ביחס לסיכויי התביעה, לטענת התובעת קיימים סיכויים טובים, שכן לטענתה הנתבעת אחראית לנזקיה בתאונה.

זכות הגישה לערכאות הינה זכות יסודית ולא בנקל ינעל בית המשפט את שעריו לפני המתדיינים. העדפה של ממש היא לקבל הכרעות שיפוטיות לאחר דיון ממצה לגופו של עניין ובמעמד שני הצדדים.

ידועה ההלכה כי בבוא ביהמ"ש להכריע בבקשה לביטול פסק דין מתוקף שיקול דעתו, עליו ליתן דעתו לשני המבחנים הנ"ל, קרי סיבת המחדל וסיכויי התביעה. כאשר השאלה השנייה, שאלת סיכויי התביעה חשובה ביותר.

עוד נקבע בפסיקה שנדיר הוא הפגם הדיוני שאינו ניתן לריפוי באמצעות פסיקות הוצאות הולמת.

התגייסות הבן אינה מהווה כשלעצמה טעם להצדקת העדר התייצבות וביטול פסק דין, כאשר במקרה דנן, אין מחלוקת כי התובעת זומנה כדין לדיון. יחד עם זאת, טענה באשר לאחריות הנתבע ת לנזקים, בגין האירוע הנתבע מהווה טענת תביעה אפשרית וטובה.

בשקלול כל האמור לעיל, לעניין סיבת המחדל מחד, וסיכוי התביעה מאידך, תוך איזון זכות התובעת לגישה לערכאות אל מול זכות הנתבעת להוצאות בגין הדיון אליו התייצב ה כדין ולא התקיים, מצאתי לנכון להורות כי פסק הדין יבוטל בכפוף לכך שהתובעת תישא בהוצאות בסך של 400 ₪ בגין התייצבות הנתבעת לדיון. ההוצאות יקוזזו מפסק הדין במידה והתביעה תתקבל ולחילופין יתווספו לסכום ההוצאות במידה והתביעה תדחה. לפיכך, אני מורה על ביטול פסק הדין.

המזכירות תקבע מועד חדש לדיון ותזמן את הצדדים.

ניתנה היום, כ"ז חשון תשע"ד, 31 אוקטובר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ניצה הילה אלוש
נתבע: דן חברה לתחבורה ציבורית בע"מ
שופט :
עורכי דין: