ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד טובה טלמור :

בפני כבוד השופטת שלהבת קמיר-וייס
המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשמים
טובה טלמור


נוכחים:
בא כוח המאשימה – עו"ד גמליאל ועו"ד שליים
ב"כ הנאשמת – עו"ד בויארסקי סבג שירי
הנאשמת בעצמה

פרוטוקול

ב"כ הנאשמת:
התבקשנו להראות אינדיקציה לכמה זמן נצטרך על מנת להציג אישורי כבאות ואישור פיקוד העורף. הגיעו פקחים גם מטעם משרד הכבאות וגם מטעם פיקוד העורף, התקבל דו"ח תקינות מטעם פיקוד העורף לגבי המקלט וכן נעשו מספר פעולות על ידי...
יש רשימה של ריג'קטים שמרשיי התחילו לפעול.
למעשה מה שנותר להתקין בגן הילדים על מנת לקבל אישור סופי מהכבאות זה גלאי עשן.
יש לי כאן אישור להציג לביהמ"ש שזה אישורים שקשורים לכבאות הן בנוגע לציוד כיבוי האש שהכל תקין במבנה, שיש אישור גז ממרץ האחרון ובנוסף מציגה אישור חשמלאי מוסמך.
מציגה רשימה.
הדבר העיקרי שנשאר מבחינת כבאות – זה נושא של התקנת גלאים.
יש בידי את האישור שהם תקינים.
על מנת לקבל את האישור הסופי של פיקוד העורף, יש כרגע אישור בנוגע למקלט והצגנו אותו בפני פיקוד העורף, הבנו שוועדה מתכנסת כל שבועיים שלושה וגם היא נותנת רשימה של ריג'קטים, יכול להיות שזה מבנה חדש ולא נצטרך לעשות שום דבר. אמרו לנו שבתוך חודשיים נוכל לקבל את האישור הסופי של פיקוד העורף.

לכן אנו מבקשים לאמץ את הסדר הטיעון ולאפשר לנו עוד שישים יום להציג את המסמכים במלואם.

עו"ד גמליאל:
גם דעת המאשימה נחה לאחר שראינו את אישורי הבטיחות, ולכן נבקש לאמץ את ההסדר.
הנאשמת תשלם קנס בסך של 15,000 ₪, התחייבות כפולה לשנתיים, צו הפסקת שימוש לשישים יום. במידה ויתקבלו אישור כבאות ופיקוד העורף ידחה הצו עד ליום 31.8.14.

ב"כ הנאשמת:
מבקשת לאמץ את הסדר הטיעון.


גזר דין

הנאשמת הורשעה בעבירה לפי סעיף 145 (א) לחוק התכנון והבנייה, התשכ"ה - 1965, יחד עם סעיפים 204 ו- 208 לחוק, כמפורט בכתב האישום.

הנאשמת הודתה בהזדמנות הראשונה וחסכה מזמנו של בית המשפט ושיקול זה הנני שוקלת לקולא. כמו כן, למדתי כי הנאשמת פועלת בנמרצות לצורך המצאת האישורים הנדרשים, ובכלל זה הציגה בפני היום, אישורי ציוד כיבוי אש, דו"ח בדיקה תקופתית של מערכת הגז, אישור מערכת החשמל, אישור תקינות ממ"ד.

בנסיבות אלו, לאחר שהוצגו בפני המסמכים המפורטים לעיל על ידי בא כוח הנאשמת, ובשים לב למפורט בפרוטוקול לדיון מיום 17.10.13, והודייתה של הנאשמת, אשר כאמור, נזקפת לזכותה, החלטתי לאמץ הסדר הטיעון שהינו ראוי וסביר בנסיבות העניין והנני גוזרת על הנאשמת העונשים כדלקמן:

קנס בסך 15,000 ש"ח או 60 ימי מאסר תמורתם. הקנס ישולם בעשרה תשלומים, חודשיים שווים ורצופים החל מיום 1.12.13. על הנאשמת לפנות למשרדי הועדה המקומית / לרשות המקומית לקבלת שוברים.
ניתן בזה צו הפסקת שימוש והתאמה לשימוש המקורי דחוי, אשר יכנס לתוקפו ביום 30.12.14, אלא אם כן יהיו בידי הנאשמת אישורי כבאות ופיקוד העורף, שאז יכנסו הצווים לתוקפם ביום 31.8.14, אלא אם כן יהיו בידי הנאשמת אישורים כדין.
ב"כ המאשימה תדאג לרישום צו ההריסה בטאבו.
הנאשמת תחתום על כתב התחייבות להימנע מעבירה על חוק התכנון והבניה, סכום ההתחייבות 30,000 ₪ לתקופה של שנתיים. לא תיחתם ההתחייבות – תיאסר הנאשמת ל- 7 ימים. ההתחייבות תחתם היום במזכירות בית המשפט.

זכות ערעור תוך 45 יום לבימ"ש מחוזי.

ניתנה והודעה היום כ"ז חשון תשע"ד, 31/10/2013 במעמד הנוכחים.

שלהבת קמיר-וייס, שופטת


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: טובה טלמור
שופט :
עורכי דין: