ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פחימט נגד עיריית נצרת עילית :

בפני כבוד השופטת עירית הוד

התובע
אהרון פחימה

נגד

הנתבעת
עיריית נצרת עילית

פסק דין

ב"כ הצדדים הסמיכוני ליתן פסק דין על דרך הפשרה כאמור בסעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד – 1984 וזאת בין סכום רצפה של 5,000 ₪ לסכום תקרה של 55,000 ש"ח.

עסקינן בתביעה כספית על סך 80,000 ₪ שהגיש התובע. על פי הנטען בכתב התביעה, התובע עסק במשך שנים רבות ברוכלות של ירקות. ביום 17.1.08 נעלמה עגלת הרוכלות של התובע בתחומי הנתבעת ונלקחה על ידי נציגי הנתבעת, כאשר בעגלה ציוד השייך לתובע. התובע מבקש לפצותו בגין עלות העגלה, עלות התכולה וכן עוגמת נפש. לטענת התובע, הוא נהג מעת לעת כאשר שב מאוחר לביתו לישון בעגלה ועל כן היו לו שם בגדים ושמיכות. בנוסף, הייתה שם סחורה של פירות וירקות, ארבעה ברזנטים, משקל לבן ומשקל כחול. התובע סיכם טענותיו בעל פה בישיבה שהייתה קבועה בתיק ואף הגיש סיכומי תשובה לאחר שהנתבעת הגישה סיכומיה.

הנתבעת מכחישה, כי התרשלה כלפי התובע ולטענתה פעלה בסבירות בנקיטת הליכים מנהליים כנגד התובע במועד בו ננקטו. בנוסף, מכחישה הנתבעת את היקף הנזק לו טוען התובע וטוענת, כי אין זה סביר שאם אכן שוויה של העגלה כנטען, התובע לא ביטח אותה וכיצד השאירה בגפה בשטח ציבורי. הנתבעת מפנה למזכר שערך הפקח בסמוך לאירוע ממנו עולה, כי העגלה הייתה ריקה מכל ציוד. עוד מציינת הנתבעת, כי התובע הפר את החוק במשך שנים ועשה בקניין הציבורי כבשלו. לטענת הנתבעת, התובע לא צירף כל אסמכתא בדבר שווי העגלה ולא הציג קבלות בנוגע לרכישתה ואף לא הציג אסמכתאות בנוגע לציוד הנטען. בנוסף טוענת הנתבעת, כי התובע כבר פוצה בשל פירוק העגלה בסך של 1,500 ₪ ויש לקחת זאת בחשבון במסגרת כל פיצוי שייפסק לתובע.

לאחר שעיינתי בכתבי הטענות, תצהירי הצדדים, המסמכים ובסיכומי הטענות שהוגשו לבית המשפט, ולאחר ששקלתי את טענות באי כוח הצדדים, אני פוסקת על דרך הפשרה, כדלקמן:

א. הנתבעת תשלם לתובע לסילוק תביעתו סך של 20,000 ₪.
ב. בנוסף לאמור לעיל, תשלם הנתבעת לתובע סכום כולל בגין הוצאות משפט ושכר טירחת עו"ד בסך 5,000 ₪.
הסכומים האמורים ישולמו לידי ב"כ התובע בתוך 30 יום מהיום שאם לא כן, יתווספו אליהם הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד לתשלום המלא בפועל.
בנסיבות העניין ולאחר שהצדדים הסמיכו את בית המשפט ליתן פסק דין על דרך הפשרה ללא שמיעת ראיות בתיק, מורה על השבת המחצית השנייה של האגרה לתובע באמצעות בא כוחו.

המזכירות תמציא לצדדים.

ניתן היום, כ"ד חשון תשע"ד, 28 אוקטובר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: פחימט
נתבע: עיריית נצרת עילית
שופט :
עורכי דין: