ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גולדן קרוס בע"מ נגד פורהנד ויקטור :

המבקשים
גולדן קרוס בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד חוסאם סבית

נגד

המשיבים

  1. פורהנד ויקטור
  2. פורהנד נלי
  3. עזבון המנוח עלי יוסף עלי כמאל ז"ל
  4. עזבון המנוח יוסף עלי כמאל ז"ל
  5. אלהם כמאל

נתבעת 5 ע"י ב"כ עו"ד יוסף פארס ואח'

החלטה

1. התובעת הגישה "הודעה על הסכמה ובקשה למתן תוקף של פסק דין", לפיו יינתן פסק- דין שיצהיר כי התובעת היא בעלת הזכויות במקרקעין נושא התובענה. על ההודעה והבקשה חתמו התובעת, וכן הנתבעת 5, באופן אישי, בציינה כי היא מייצגת את כל הנתבעים. יצוין, כי בכותרת ההודעה והבקשה ציין ב"כ התובעת, כי נתבעת 5 מיוצגת על-ידי עו"ד יוסף פארס. ואולם, לא צורף ייפוי-כוח מעו"ד פארס, וההודעה אינה חתומה על-ידי עו"ד פארס כבא-כוחה של נתבעת 5, ולכל היותר עולה ממנה כי הלה רק אישר את חתימתה.

2. לאור הודעת התובעת, לפיה הגיעה להסכם עם נתבעת 5 ואין ביניהן כל מחלוקת, אני מוחק את הבקשה למתן צו מניעה זמני שהועברה לטיפולי כשופט תורן; והדיון שנקבע ליום 23.10.13 מבוטל.

3. הבקשה למתן תוקף של פסק-דין, נדחית.

יש בקבלת הבקשה, אשר הוגשה כאמור על-ידי התובעת ונתבעת 5, כדי לפגוע בזכויות צדדים שלישיים, כמו הבעלים הרשומים (משיבים 1 ו-2), שהִנם תושבי חו"ל ואשר לא נמסרו בעניינם כל פרטים מזהים. לכך יש להוסיף, כי לא נתחוור מעמד משיבים 3 ו-4 בתובענה, וכבר צוין בהחלטתי הקודמת, כי עזבון אינו אישיות משפטית . מכל מקום, לא הוסבר בבקשה, מדוע לא ניתן לרשום הזכויות בלשכת רישום המקרקעין מכוח יפויֵי הכוח וצווי הירושה בהתאם להוראות הדין. בנסיבות אלו, לכאורה יש בבקשתם של התובעת ונתבעת 5 כדי להצביע על ניסיון, באמצעות בקשה למתן פסק-דין בהסכמה, לעקוף את הדרך הקבועה בחוק לרישום עסקאות במקרקעין, וכבר נפסק כי בית-המשפט אינו אמור לתת ידו לכך (ע"א 128/71 מוסטפא אל הוארי נ' עזבון חסן עלי אל חוסיין, פ"ד כ"ו(1) 477).

4. בנסיבות האמורות, תודיע התובעת, עד ליום 31.10. 13, מדוע שלא תימחק התובענה. הימנעות ממתן תגובה עד למועד האמור, תיחשב כהסכמה למחיקת התובענה.

5. לשלוח ההחלטה לב"כ התובעת וכן לעו"ד יוסף פארס.

ניתנה היום, י"ח חשון תשע"ד, 22 אוקטובר 2013, בהיעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: גולדן קרוס בע"מ
נתבע: פורהנד ויקטור
שופט :
עורכי דין: