ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ח'טיב נאסר נגד כונס נכסים רשמי מחוז חיפה :

בפני כבוד הרשם יוסף בן-חמו

בעניין:

פקודת פשיטת הרגל (נוסח חדש) תש"ם-1980
הפקודה
ובעניין:
ח'טיב נאסר ת.ז. XXXXX109
החייב

ובעניין:
כונס הנכסים הרשמי
הכונ"ר

פסק דין

הכנ"ר הגיש חוו"ד המתנגדת להכרזתו של החייב כפושט רגל. לחייב ניתן צו כינוס ביום 30/04/12 בגין חובות מוצהרים בסך של כ-370,000 ₪. ל-22 נושים. החייב לא הגיש דו"חות לשנת 2013 והדו"חות לשנת 2012 לא גובו באסמכתאות. החייב ניהל בעבר עסק של אטליז. לטענתו, נקלע למצוקה כלכלית לאחר שסיפק סחורה לסוחרים ובעלי אולמות שלא שילמו עבור הסחורה. לחובתו של החייב פסק דין פלילי מרשיע לאחר שהורשע בגניבת 33 ראשי בקר ובשיבוש הליכי משפט, זאת בנוסף להרשעות קודמות אחרות ונוספות שבעיקרן עבירות אלימות חמורות. החייב המשיך לצבור חובות לאחר מועד צו הכינוס כמפורט בסעיף 40 לחוות הדעת.
מהנתונים שהתקבלו אצל הכנ"ר עולה שהחייב המשיך לנהל את עסקיו לאחר שסיים את ריצוי עונש המאסר ולאחר שניתן צו כינוס בעניינו. רק במסגרת חקירתו של החייב בעקבות המידע בעניין רכישת סחורה – תערובת בקר, גילה החייב לראשונה בביתו עד ר של 50 עיזים, השייכים, לטענתו, ל-2 ילדיו.
הכנ"ר הגיע למסקנה כי החייב ממשיך ליצור חובות, פיזר שיקים לנושים שונים, יצר קשר עם חברות נוספות על מנת לעשות שימוש בשמן בעסקיו ולהסוות את הסתבכותו הכלכלית וזאת מעבר למעשים הפליליים שבגינם נגזר עונשו לעונש מאסר בפועל, והחשוב מכל החייב ממשיך לנהל את עסקיו ו לפזר שיקים בהיותו נתון תחת צו כינוס. הכנ"ר סבור כי יצירת החובות נגועה בחוסר תום לב ועל כן, יש לדחות את בקשתו להכרזה.

ב"כ הנושים הצטרף לעמדת הכנ"ר. לדבריו, החייב ממשיך לצבור חובות גם לאחר צו הכינוס, וממשיך להזמין סחורה באמצעות אחיו.

לבקשתו, ניתנה חייב הזדמנות להגיב לחוות דעת של הכנ"ר ולעמדת הנושים. לדבריו, מרבית תיקי ההוצל"פ נפתחו נגדו כאשר שהה מאחורי סורג ובריח ולאחר שהשתחרר בשנת 2010 החל לעבוד כשכיר במשרה חלקית מאחר ולא הצליח למצוא מקום עבודה במקצועו כקצב או כטבח.

הנושים הגישו תשובה לתגובתו של החייב. בתשובתם מציינים הנושים כי החייב טוען טענות שאין בהן אמת. נגד החייב ניתנו 2 פסקי דין בהם נתקבלו טענות הנושים כי החייב פעל נגדם במרמה והיעדר תום לב וגזל במזיד את רכושם. החייב המשיך להתנהל בחוסר תום לב כלפי הנושים גם לאחר מתן צו הכינוס. החייב ניהל עבורו ועבור אחיו את העסקים מול הנושים כאשר הוא היה איש הקשר בכל ההתקשרות וההתחייבות, כשהוא מציג את עצמו כאחד הסוחרים הגדולים של בקר וצאן ומספק סחורה לסוחרים ואטליזים ולכן הוא זקוק לתערובת בכמות גדולה. החייב ואחיו מגלגלים את העסקים משמו של אחד לשמו של האחר על מנת להתחמק מהנושים.

לאור הנתונים כפי שעלו מחקירתו של החייב, מתברר שהחייב לא גילה את כל הידוע לו במסגרת חקירתו אצל הכנ"ר, רב הנסתר על הגלוי, התנהג בחוסר תום לב וחוסר ניקיון כפיים, המשיך לנהל עסקים ולצבור חובות גם לאחר צו הכינוס, חתם כערב על גבי שיקים של אחיו שהוא עצמו מסר כשהזמין סחורה כביכול עבור אחיו.
התנהלותו של החייב חמקמקה ולא מעידה על תום לב, לפיכך, אני דוחה את בקשתו להכרזה.

ניתן היום, י"ח חשון תשע"ד, 22 אוקטובר 2013, בהעדר הצדדים.

יוסף בן-חמו, שופט
רשם בית המשפט המחוזי - נצרת
יוסף בן-חמו, שופט
רשם בית המשפט המחוזי - נצרת


מעורבים
תובע: ח'טיב נאסר
נתבע: כונס נכסים רשמי מחוז חיפה
שופט :
עורכי דין: