ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מרינה אביטן נגד הראל חברה לביטוח בע"מ :

בפני כבוד השופטת עירית הוד
התובעים
מרינה אביטן

נגד

הנתבעים
הראל חברה לביטוח בע"מ

נוכחים:

מטעם התובעת - עו"ד סאמי אכתילאת
מטעם הנתבעת - עו"ד ברק מרזן

פרוטוקול

ב"כ התובעת: בתיק זה הופיע עו"ד וייס בדיון הקודם ממשרדו של חברי והציגה נתון שהוא שגוי, לפיו הפוליסה חלה רק במקרה שהתובעת לא יכולה לעסוק בשום מקצוע או עיסוק, בחנתי זאת לאור טענת חברי וראיתי כי בהתאם להגדרת הפוליסה, הכוונה לכל עיסוק ומקצוע הנקוב בהצעה. חזרתי להצעה ומה שנקוב בה זה עוזרת בגן ילדים, הטענה שלנו כי כיום ולאור מצבה של התובעת אינה יכולה לעסוק כעוזרת ילדים ולכן הפוליסה חלה. שלחתי לחברי מכתב מפורט בעניין והסברתי לו הדברים, בכל מקרה חברי הגיש חוו"ד נגדית וחיתומית, מציעה להעביר את התיק לגישור על מנת שנוכל להתקדם.

ב"כ הנתבעת: חברי מטעה וטועה. ההגדרה בפוליסה לאובדן כושר עבודה היא ברורה, לכל עיסוק סביר אחר בהתאם להכשרתו, ניסיונו והשכלתו של המבוטח. רשום בלשון ברורה. חברי הגיש מכתב לעו"ד המנהל את התיק, חברי נענה במפורש מדוע הוא שוגה והופנה לסעיפים ספציפיים בפוליסה.

ב"כ התובעת: חברי שלח אלי מכתב כללי.

ב"כ הנתבעת: אם היתה לו הגדרה מושגית היא היתה ברורה. לגבי הצעת חברי לפנות להליך של גישור, אצטרך שהות להודיע עמדה. חברי מוזמן להציע הצעה לפני הגישור, שייקח בחשבון את הסיכוי בתיק. אם חברי ייקח בחשבון בהצעתו לפשרה שיציע לנו את הסיכון שיש לו בתיק, הכוללת טענת אי גילוי וטענת הפוליסה אולי נוכל להעביר את הצעתו לחברת הביטוח. ללכת לגישור לתיק כאשר הוא מדבר על הגדרה שהיא ברורה, זה מיותר.

ב"כ התובעת: מציג לבית המשפט העתק מן הפוליסה וההגדרה, עוזרת בגן הילדים. אובדן כושר עבודה לעבוד בעיסוק הנקוב בהגדרה. התובעת סבלה מהגב לפני התאונה והתלוננה על כך אבל זה לא הגיע לדרגה של מחלה.

ב"כ הנתבעת: התובעת תובעת רק אובדן כושר עבודה.

ב"כ התובעת: אני חולק על פרשנות הגדרת המקצוע. ההגדרה היא כללית. מבקש לקבוע לקד"מ נוסף ולבוא בדברם עם חברי. התובעת לא עובדת. היא לא יכולה. יש חוו"ד של רופא תעסוקתי.


החלטה

נקבע לקד"מ נוסף ליום 15.1.14 שעה 9:30.

ניתנה והודעה היום י"ז חשון תשע"ד, 21/10/2013 במעמד הנוכחים.

עירית הוד, שופטת


מעורבים
תובע: מרינה אביטן
נתבע: הראל חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: