ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין משטרת רמלה נגד ג'אבר וחידי :

בפני כבוד השופטת עדנה יוסף-קוזין
המבקשים
משטרת רמלה

נגד

החשודים

  1. ג'אבר וחידי
  2. הישאם וחידי


ב"כ המשטרה החוקר אורן ששון.
ב"כ החשודים עו"ד אבנון.
החשודים – באמצעות נחשון.

פרוטוקול

ב"כ המשטרה:
מגיש את תיק החקירה. מגיש נספח סודי במ/1. מגיש הצהרת תובע.

משיב לשאלות ב"כ החשודים:
ש. הישאם מסר גרסת אליבי במשטרה. הגרסה נבדקה.
ת. נבדקה והופרכה. הוא טוען שיצא בין 17.00 ל- 18.00 מהעבודה אבל הוא יצא מהעבודה בשעה 16.00. הוא טען שהדפיס כרטיס ולפי הכרטיס הכרטיס הודפס בשעה 16.00. בחקירה ראשונה אמר בשעה 17.00, אחר כך אמר בין 17.00 ל- 18.00 ואז כשבדקנו זה היה בשעה 16.00.
ש. הישאם ביקש עימות עם המתלונן.
ת. כן.
ש. הוא גם נלקח לעימות עם המתלונן.
ת. הישאם לא מנהל את החקירה. הוא לא נלקח לעימות אתמול וגם לא המתין 4 שעות לעימות כפי שאתה טוען. יכול להיות שהמתין אבל לא לעימות.

ב"כ החשודים:
לאור הצהרת התובע החלטת בימ"ש היום ברורה ולכן לא תהיה התנגדות להארכת המעצר עד יום ה' לצורך הגשת כתב אישום.

ב"כ המשטרה:
אבקש שלא לאפשר שיחות טלפון לחשודים בשלב הזה. מפרט לבימ"ש בכתב את הסיבה לבקשה.

ב"כ החשודים:
כשגרה וכנוהג בתי המשפט מאפשרים שיחות טלפון לחשודים לאחר הגשת הצהרת תובע, מבחינה מהותית למשטרה כבר אין משמעות בשלבה זה האם החשודים ישוחחו בטלפון אם לאו, מבחינת החשודים והקשר שלהם עם המשפחה יש לכך חשיבות רבה, לכן אני מבקש לאפשר לחשודים לקיים את אותן שיחות טלפון כפי שבימ"ש כבר החל להורות לגביהן, כך שהבקשה של המשטרה היא בקשה של עיון חוזר ביחס להחלטה שבימ"ש כבר התחיל לתת.
למשיב מס' 2 ילדים קטנים והוא מבקש להיות איתם בקשר. המשיב 1 התארס לאחרונה.


החלטה

1. מונחת בפני בקשה להארכת מעצרם של המשיב ים למשך 3 ימים, זאת על מנת לאפשר הגשתם של כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים, הכל כעולה מהצהרת תובע, על פי סעיף 17(ד) לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – מעצרים), התשנ"ו-1996 (להלן: "חוק המעצרים"), שהוצגה בפני ביהמ"ש והסנגור.

2. לאחר שעיינתי בחומר החקירה, נחה דעתי כי קיימות ראיות, לכאורה, לביצוע העבירות המיוחסות למשיבים. כמו כן, נראה כי מתקיימת, לכאורה, עילה למעצרם של המשיב ים עד לתום ההליכים המשפטיים נגד ם, כמפורט בסעיף 21(א)(1)(ב) לחוק המעצרים, היינו עילת המסוכנות.

3. לאור האמור, ראוי ונכון לאפשר הגשתם של כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים כשהמשיבים נתו נים במעצר. לפיכך, הנני נעתרת לבקשה ומורה על מעצר ם של המשיב ים עד ליום 24.10.13 שעה 14.00.

4. ב"כ המבקשת ביקש שלא להתיר בשלב זה למשיבים שיחות טלפון. עיינתי בנספח במ/1 ואני סבורה כי למרות האמור שם, ומשהחקירה בעניינם של המשיבים הסתיימה, יש לאפשר להם שיחות טלפון. אני מתירה לכל אחד מהמשיבים לבצע 5 שיחות טלפון.

ניתנה והודעה היום י"ח חשון תשע"ד, 22/10/2013 במעמד הנוכחים.

עדנה יוסף-קוזין, שופטת

הוקלד על ידי סיגל טרי


מעורבים
תובע: משטרת רמלה
נתבע: ג'אבר וחידי
שופט :
עורכי דין: