ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אם.אס.איצ'. תעשיות בע"מ נגד ג.מ.ש.רהיט בע"מ :

בפני כבוד הרשמת הבכירה עדי אייזדורפר

המבקשים

1.ג.מ.ש.רהיט בע"מ
2. גמ שרש בע"מ
3. ג.מ. שורש 2002 בע"מ
4. משה גדע
5. מזל גדע
6. צחי גדע
ע"י ב"כ עוה"ד נאמן, בר ואפרתי

נגד

המשיבה

אם.אס.איצ'.תעשיות בע"מ
ע"י ב"כ עוה"ד שלומי נרקיס

החלטה

לאחר עיון במכלול הבקשות והתגובות המצויות בתיק בית המשפט, ולאחר ששמעתי טיעוני הצדדים במסגרת הדיון בבקשה לביטול פסק הדין שהתקיים בפני, בהתאם להסכמת הצדדים, לפיה יבוטל פסק הדין בכפוף לתשלום הוצאות, כפי שייפסקו על ידי בית המשפט, להלן ההחלטה בעניין ההוצאות:

1. אשר לסיבת המחדל, טוענים המבקשים כי העבירו את הטיפול בתובענה לעו"ד, אלא שזו, מסיבה לא ברורה, לא עשתה דבר. במקב יל, בתקופה זו שרר כאוס בניהול פעילות המבקשת 1, ומכאן המחדל. ידועה ההלכה, כי טעמים אלו אינם מהווים טעמים מספקים.

2. בעניין סיבת המחדל, יש לציין אף את טענותיו של המבקש 6, לפיהן כתב התביעה לא הומצא לידיו, בכתובתו בכפר הנגיד. המשיבה טוענת מנגד, כי המבקש 6 עצמו מסר את הכתובת בראשל"צ ככתובתו, במסגרת מספר הליכים משפטיים שונים. לטענת ב"כ המבקש 6, נמסרה הכ תובת בראשל"צ ככתובתו של המבקש 6, בטעות.

3. אשר לשאלת סיכויי ההגנה, אשר על פי ההלכה הפסוקה היא השאלה המרכזית והחשובה במסגרת דיון בבקשה לביטול פסק דין, הרי שהמבקשים מעלים טענות במספר מישורים:

תשלום כספים במזומן, נטילת השיקים נשוא התביעה ע"י המשיבה, בנסיבות תמוהות, וכן טענות הנוגעות להעדר בסיס משפטי להרמת מסך ההתאגדות בין המבקשים.
4. לאחר ששמעתי מכלול טענות הצדדים, בהתחשב באמור לעיל בעניין סיבת המחדל מחד, ובטענות ההגנה מאידך, וכן בשים לב לטענות שהועלו מפי המבקש 6 ביחס לכתובתו, ולסכום המופקד בתיק בית המשפט, הנני מורה כדלקמן:

המזכירות תחלט לידי ב"כ המשיבה סך של 1,800 ₪ מתוך כל אחד מן הפקדונות שהפקידו המבקשים 1, 4 ו-5. בנוסף , תחלט המזכירות לידי ב"כ המשיבה סך של 1,000 ₪ מן הפקדון אשר הפקיד המבקש 6. סך הכל יחולט לידי ב"כ המשיבה סך של 6,400 ₪. יתרת הפ יקדונות תיוותר בתיק בית המשפט. חילוט זה יהווה תנאי לביטול פסק הדין.

עד ליום 21.11.13 יוגש כתב הגנה מטעם המבקשים.

ניתנה היום, י"ח חשון תשע"ד, 22 אוקטובר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אם.אס.איצ'. תעשיות בע"מ
נתבע: ג.מ.ש.רהיט בע"מ
שופט :
עורכי דין: