ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אברהם הרמן נגד המוסד לביטוח לאומי :

20 אוקטובר 2013
לפני: כבוד הנשיאה ורד שפר

התובע-המבקש:
אברהם הרמן

-
הנתבעים-המשיבים:
1 המוסד לביטוח לאומי
ע"י ב"כ הלשכה המשפטית
2-8 אבי עמידור נשיא ארגון נכי תאונות עבודה
ואח'
ע"י ב"כ: עו"ד נוטוביץ

החלטה

1. בתיקים שבכותרת ניתן פסק דין בו נמחקו תביעות התובע, מחמת העדר הופעתו לדיון אליו הוזמן כדין.
בפסק הדין נכללו, בין היתר, הדברים הבאים –
" אשר על כן, ונוכח טענות הסף כבדות המשקל של הנתבעים, מוצאת אני לנכון למחוק את תביעותיו של התובע.
התובע ישלם לכל אחד מהנתבעים הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד בסך 1,500 ₪.
בהינתן העובדה שהתובע נוטל דרור לעצמו ומגיש חדשות לבקרים תביעות רבות כנגד הנתבע וכנגד גורמים נוספים, בהתעלם מהעובדה שכבר הוגשו ונדונו תביעות קודמות באותם נושאים ובאותן עילות, ולאחרונה אף מכתיר את רובן בכותרת "בהול" או "דחוף" שלא לצורך גם במקרים בהם כל הלימה בין בהילות לנושא התביעה איננה קיימת, הרי שמוצאת אני לנכון לקבוע שתשלומן של הוצאות אלה יהווה תנאי לדיון בכל תביעה עתידית שתוגש חלף אלה שנמחקו, או בבקשה לביטולו של פסק דין זה".

2. התובע ביקש לבטל את פסקי הדין שניתנו, בשל שלל טענות, והודה כי קיומה של הישיבה אליה הוזמן "פרח לגמרי מזכרונו", ובמועד מאוחר יותר אף הגיש מסמך רפואי, חלק מסיכום המחלות מהן הוא סובל, ובו נכלל אזכור ל – "MEMORY DISTURBANCE".
התובע ביקש שפסק הדין יבוטל מבלי שיידרש לשלם הוצאות משפט למי מבין המשיבים.

3. מטעם המשיבים הוגשה תגובה מפורטת לבקשה, הכוללת שורה ארוכה של נימוקים מדוע אין לבטל את פסק הדין ולאפשר לתובע להמשיך ולהטריד אותם לשוא, ובכל מקרה הופנה בית הדין לכך שבפסק הדין נקבע כי תנאי לדיון בבקשה לביטולו יהיה תשלום ההוצאות שנפסקו.

4. הצדק עם המשיבים.
אין זו הפעם הראשונה שהתובע מנצל לרעה את העובדה שנטיית בתי הדין לעבודה בדרך כלל הינה שלא לחייב בהוצאות משפט מבוטחים המגישים תביעות נגד המוסד לביטוח לאומי או גופים אחרים בגין זכויות מתחום הבטחון הסוציאלי, ונוטל דרור לעצמו ומגיש תביעות רבות בנושאים ובעניינים שכבר נתבעו על ידיו ונדונו, תוך שהוקדש להם זמן שיפוטי רב.
כפי שצויין בפסק הדין, התובע מגיש גם שלל בקשות מסוגים שונים תוך שהוא מכתיר אותן כדחופות ובהולות ללא כל הצדקה עניינית.
התנהלות זו של התובע גוזלת זמן רב מבית הדין, וזאת על חשבון תובעים אחרים, בניהם גם כאלה המבקשים זכויות מתחום הבטחון הסוציאלי, וסובלים ממצוקות ונכויות שחומרתן אינה נופלת מזו של התובע, שמכוחה מבקש הוא לעשות שימוש להקניית הבהילות לה הוא טוען לתביעותיו ובקשותיו.
רק בשנה זו הגיש התובע 13 תביעות ובמסגרת כל אחת מהן שלל בקשות.
נראה כי למרבית הצער חוזר התובע לנוהג בו נהג בשנים האחרונות – בהגישו עשרות רבות מאוד של תביעות מן הגורן ומן היקב, בעיקר נגד המוסד לביטוח לאומי, חלק בלתי מבוטל מהן חופפות, תוך שהוא מנצל את הנטייה שלא לחייב בהוצאות משפט.

5. בנסיבות שפורטו לעיל, אינני מוצאת לנכון לדון בבקשת התובע לביטול פסק הדין, בטרם יקויים התנאי שנקבע לדיון בה – והוא תשלום הוצאות המשפט שנפסקו.
ככל שלא תומצא הדעה שההוצאות שולמו, בתוך 30 יום מהיום – תימחק הבקשה לביטול פסק הדין.

ניתנה היום, ט"ז חשון תשע"ד, (20 אוקטובר 2013), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: אברהם הרמן
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: