ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סוסאן עיסאת נגד ראש הממשלה :

בג"ץ 11464/04

בפני: כבוד השופטת ד' ביניש

כבוד השופטת מ' נאור

העותרים:
1. סוסאן עיסאת

2. אחסאן מחמד עתאמנה

נ ג ד

המשיבים:
1. ראש הממשלה

2. שר הפנים

3. מנהל מינהל אוכלוסין

עתירה למתן צו על תנאי ולצו ביניים

בשם העותרים:
עו"ד דאהר מאדי

פסק-דין

השופט א' גרוניס:

1. העתירה שבפנינו הינה לאיחוד משפחות. מדובר בעתירה שהוגשה בחודש דצמבר 2004. העיכוב בהכרעה נובע מארכות שהמשיבים הזדקקו להן.

2. בקשתם של העותרים הוגשה למשרד הפנים עוד בחודש יולי 2001. בין הצדדים קיימת מחלוקת בשאלה מתי הודע לעותרים על דחיית בקשתם וכמה זמן חלף מאז שהובהר לעותרים באופן סופי שבקשתם נדחתה ועד להגשתה של העתירה. המשיבים טוענים, כי חלוף הזמן עד להגשת העתירה מצביע על זניחתה של הבקשה, ולמצער, כי חל שיהוי שצריך להוביל לדחייה על הסף של העתירה. חרף כל זאת, הסכימו המשיבים לחדש הטיפול בבקשה לאיחוד משפחות ובלבד שהעותרים ימציאו את כל המסמכים הרלוונטים.

3. נראה לנו, כי במקרה זה אין העתירה הנוכחית בגדר אכסניה מתאימה לבירור טענותיהם של העותרים כנגד דחיית בקשתם לאיחוד משפחות. ברי, כי בכל מקרה חלף זמן לא קצר מאז שנודע לעותרים על דחיית בקשתם ועד שנקטו הליך משפטי. בחינה של בקשתם חייבת להיעשות על בסיס של תשתית עובדתית עדכנית. מהלך כזה רצוי ואפשרי על דרך חידוש הטיפול בבקשה.

4. המשיבים הסכימו כי צו הביניים שהוצא בגדרה של העתירה יעמוד בתוקף למשך 45 ימים נוספים, על מנת שבגדרה של תקופה זו יפעלו העותרים לחידוש בקשתם. נראה לנו, כי התקופה של 45 ימים הינה קצרה מידי. קשה להניח שמשרד הפנים יסיים את הטיפול בבקשה אף בהנחה שהמשיבים יבקשו לחדש הטיפול מיד לאחר שפסק דין זה יומצא להם.

5. אשר על כן, העתירה נמחקת, ואולם צו הביניים מיום 10.3.05 האוסר על הרחקתו של העותר 2 מן הארץ, יעמוד בעינו עד ליום 31.1.06.

ניתן היום, כ"ג בתשרי תשס"ו (26.10.05).

ש ו פ ט ת ש ו פ ט ש ו פ ט ת


מעורבים
תובע: סוסאן עיסאת
נתבע: ראש הממשלה
שופט :
עורכי דין: