ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין זאב וולף ביאלגורסקי - בנק מרכנתיל דיסקונט :

1


בתי המשפט

בית משפט מחוזי תל אביב-יפו

בפני: כב' השופט נ. ישעיה

א 002237/08

בשא 4237/09

בשא 21415/08

החלטה

המבקש הגיש תביעה לפסק דין הצהרתי לפיו יצהיר בית המשפט, כי שטרי המשכנתא הרשומים על אחת מתוך ארבע דירותיו בטלים ומבוטלים, שכן הוא אינו חתום עליהם כלל.

בבקשתו הוא מפרט כי אחיו זייף את חתימתו וחתם במקומו על שטרי המשכנתא. על יסוד חתימה זו, שנעשתה ללא ידיעתו, הוענקה לאחיו הלוואה ע"י המשיב 1.

מעיון בתובענה ובבקשות עולה כי שלוש מדירותיו מומשו כבר ע"י הבנק לשם פרעון החוב של אחיו, ללא שהוא העלה במהלך הליכי המימוש טענת זיוף כלשהי. עדיין נותרה ברשותו של המבקש דירה אחת, בה הוא מתגורר עם אשתו, ילדיו ואמו שטרם מומשה. מימוש זה מבקש המבקש לעכב עד שיינתן פסק דין בתובענה העיקרית.

מתגובת המשיבים לבקשה עולה ספק באשר לאמיתות טענתו בדבר זיוף חתימתו על שטרי המשכנתא.

עם זאת, ולאור העובדה ששלוש מתוך ארבע דירותיו מומשו זה מכבר והמבקש נותר עם דירה אחת בלבד בה הוא מתגורר עם משפחתו, היינו אשתו, ילדיו ואמו, מן הראוי להותירה בחזקתו ובבעלותו עד שתתברר תביעתו, או טענתו, כי מדובר בשטרי משכנתא מזויפים.

לאור כל האמור לעיל, אני נעתר לבקשות הנ"ל ומורה על עיכוב הליכי ההוצל"פ, לרבות פינוי המבקש מדירתו הנמצאת ברח' גורדון 3 בני ברק עד מתן פסק דין בתובענה שהוגשה בת.א. 2237/08.

המבקש יפקיד התחייבות עצמית וערבון כספי במזומן או בערבות בנקאית על סך -.20,000 ₪ עד יום 26.2.08 להבטחת נזקי המשיבים, במידה ותדחה תביעתו.

במידה ולא תופקדנה הערבויות הנ"ל עד המועד הנ"ל, יפקע צו זה מאליו.

ניתנה היום כ"ה בשבט, תשס"ט (19 בפברואר 2009) בהעדר הצדדים.

נ. ישעיה, שופט

ח.ס.