ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין טובה צווילינג נגד רונן כהן :

בפני כבוד הרשמת בכירה איילת הרץ

תובעת/נתבעת שכנגד

טובה צווילינג

נגד

נתבעים/תובעים שכנגד

1.רונן כהן
2.הראל חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

1. עניינה של התביעה שלפניי בתאונת דרכים שהתרחשה ביום 27.2.13 בגבעת שמואל.

2. לטענת התובעת, בעודה נוסעת בנתיבה השמאלי בצמוד לכיכר, סטה רכב הנתבעים, אשר נסע בנתיב הימני, אל תוך נתיב נסיעת רכב התובעת ופגע ברכבה בצידו הימני.

3. לטענת הנתבעים, עת נכנסו הרכבים לכיכר, הנתבע נסע בנתיב הימני והתובעת נכנסה לכיכר לנתיב השמאלי. לטענתם, סטתה התובעת לנתיב הימני ופגעה ברכב התובע בדלתות.

דיון:

4. התובעת חזרה בפני על גרסתה לפיה נסעה בכיכר במסלול השמאלי ואז באמצע הכיכר הרגישה חבטה והבחינה כי הרכב בנתיב הימני סטה למסלול נסיעתה. התובעת טענה כי הנתבע 1, צעק עליה מחלונו "איך את נוסעת?". התובעת טענה כי כתוצאה מהתאונה אומנם נגרמו גם נזקים לחלק הקדמי של רכבה אך רוב הנזקים אירעו לחלק האחורי של רכבה כאשר הנתבע 1 שפשף את רכבה לכל אורכו עד חזית הרכב. התובע טענה כי לא הבחינה ברכב הנתבעים קודם לקרות התאונה, מאחר וזה היה מאחוריה ומבטה היה מופנה קדימה. התובעת הכחישה כי סירבה להזמנת משטרה למקום וטענה כי לאור עברה במשטרה ידעה כי המשטרה תסרב להגיע למקום מאחר ואין נפגעים בנפש וכך הסבירה לנתבע 1.

5. הנתבע 1 גם ה וא חזר על גרסתו וציי ן כי נסע בנתיב הימני בעוד התובעת נסעה בנתיב השמאלי ובמקביל נכנסו לכיכר כשלפתע סטתה התובעת לנתיב נסיעתו הוא ופגעה ברכבו. הנתבע טען כי ביקש להזמין משטרה למקום אך התובעת סירבה לכך.

6. לאחר ששקלתי את עדויות הצדדים ולאחר שעיינתי בתמונות הנזקים, אני קובעת שאין להטיל אחריות לתאונה על מי מהצדדים.

כידוע, המוציא מחברו עליו נטל הראיה.

קרי, הנטל מוטל על התובעת בתביעתה ועל התובעת שכנגד בתביעתם. לא מצאתי מקום להעדיף גרסה אחת על פני רעותה. האחת טוענת זה סטה לנתיבי והאחר טוען זו סטתה לנתיב נסיעתי. סבורה אני כי גם מיקום הנזקים עולה בקנה אחד עם שתי הגרסאות.

לפיכך, במצב דנן של גרסה מול גרסה, אין בידי לקבוע כי התובעת בתביעתה או הנתבעים בתביעתם שכנגד , הט ו את כף המאזניים לטובת ם ומשלא עמד ו בנטל, דין התביעה והתביעה שכנגד להידחות.

7. בנסיבות אלה, אני קובעת שיש לדחות הן את התביעה והן את התביעה שכנגד .

סוף דבר:

8. התביעה והתביעה שכנגד, נדחות.

בהתחשב בנסיבות העניין, אין צו להוצאות וכל צד יישא בהוצאותיו.

בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי בתוך 15 יום.

ניתן היום, ד' חשון תשע"ד, 08 אוקטובר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: טובה צווילינג
נתבע: רונן כהן
שופט :
עורכי דין: