ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מאיר חייקה ואח' מדינת ישראל :

בית הדין הארצי לעבודה

בשא000721/08

מאיר חייקה ואח' המבקשים

מדינת ישראל- משרד החינוך המשיבה

בפני: השופטת נילי ארד, השופט שמואל צור, השופטת רונית רוזנפלד

נציג עובדים מר ראובן בוימל, נציג מעבידים מר אתגר עמיהוד

בקשה לעיכוב ביצוע

ה ח ל ט ה

השופט שמואל צור

1. בהחלטה מיום 27.1.09 דחתה רשמת בית דין זה (השופטת לאה גליקסמן; בש"א 721/08) את בקשת המבקשים להארכת מועד להגשת ערעור שכנגד על פסק דינו של בית הדין האזורי בחיפה (עב' 570/06), תוך חיובם בהוצאות המשיבה בסך של 2,000 ש"ח.

2. המבקשים ערערו על החלטת הרשמת (עא"ח 24/09) ובמקביל הגישו בקשה זו לעיכוב ביצוע ההחלטה. בבקשתם טוענים המבקשים כי טובים סיכוייהם לזכות בערעור שכנגד. לטענתם, בדחיית הבקשה להארכת מועד להגשת ערעור שכנגד נסגרו בפניהם שערי בית הדין. בנסיבות אלה, כך טוענים המבקשים, היה על הרשמת לבדוק את מאזן הנוחות והנזקים אשר יגרמו להם בדחיית הבקשה. מנגד, מצבה של המשיבה לא היה משתנה אם היה מוגש ערעור שכנגד.

3. לאחר שנתנו דעתנו לטענת המבקשים לרבות לקבוע בהחלטת הרשמת, אנו מחליטים כי דין הבקשה להידחות. הבקשה מכוונת למעשה כלפי חיוב המבקשים בהוצאות על ידי הרשמת. בבקשה שבפנינו לא הועלתה כל טענה המצביעה על קושי של ממש מצד המבקשים לגבות מן המשיבה את הסכום ההוצאות שנפסק אם יתקבל ערעורם על החלטת הרשמת. טענות המבקשים מתייחסות לנזק שייגרם להם עקב סגירת שערי בית הדין בפניהם כתוצאה מדחיית בקשתם. עניין זה יתברר בערעור שהוגש על החלטת הרשמת ואין הוא נוגע כלל לסוגיית עיכוב הביצוע. משאלה פני הדברים, אין מנוס מדחיית הבקשה.

4. סוף דבר - הבקשה נדחית. הואיל ולא התבקשה תגובת הצד שכנגד, אין צו להוצאות.

ניתנה היום כ"ה שבט, תשס"ט (19 פברואר, 2009), בהעדר הצדדים.

_____________ _____________ _________________

השופטת נילי ארד השופט שמואל צור השופטת רונית רוזנפלד

_____________________ _______________________

נציג עובדים מר ראובן בוימל נציג מעבידים מר אתגר עמיהוד