ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלירן שמשון תחבורה בע"מ נגד קשר רנט א קאר בע"מ :

בפני כבוד השופטת גלית אוסי שרעבי

תובעת

אלירן שמשון תחבורה בע"מ

נגד

נתבעת

קשר רנט א קאר בע"מ

פסק דין

בתיק זה הוגשה תביעה ע"ס 2,076 ₪ בגין יתרת דמי נזק שנגרמו לרכב התובעת בשל תאונה מיום 14/07/11.

מלכתחילה דרישת התובעת לפיצויה הועמדה ע"ס 5,890 ₪ בהתאם לחוות דעת שמאי מטעמה. הנתבעת שילמה לתובעת סך 3,814 ₪ קודם להגשת התביעה, ומכאן יתרת סכום התביעה.

בדיון שנערך בפני הגיעו הצדדים להסכמה כי יתרת סכום הנזק עומדת ע"ס 277 ₪, אך הצדדים חלוקים בשאלת חיוב מי מהם בהוצאות ההליך ובאגרת ההליך.

1. ב"כ התובעת טען כי, כעולה מחוות דעת השמאי מטעמה, בעקבות התאונה הוחלפה דלת הרכב ולענין זה אף הומצאה חשבונית. שמאי התובעת התייצב לדיון ומכאן יש לחייב את הנתבעת בהוצאות ההליך ובהוצאות התובעת בגינו.

2. ב"כ הנתבעת טענה כי בחוות דעת שמאי התובעת נקבע כי הוחלפה דלת חדשה, כשבפועל התברר כי התובעת רכשה את הדלת בכמחצית מהסכום שנקבע בהערכת השמאי. אם הדבר ידוע היה לנתבעת מלכתחילה, סביר כי היתה מגיעה להסכמות עם התובעת לענין זה ולא היתה נדרשת לנהל ההליך, בגינו נגרמו לה הוצאות.

3. אכן בחוות דעת שמאי התובעת נקבע כי הוחלפה דלת שמאלית אחורית מקורית בעלות של 1,641 ₪. אין חולק כי עפ"י החשבונית שהוצגה לנתבעת רק עובר לדיון שנערך בפני, הדלת נרכשה בעלות של 800 ₪ בלבד. הנתבעת שילמה קודם להגשת התביעה חלק מסכום הנזק כפי שהוערך ע"י שמאי התובעת, לאור חוות דעת שמאי מטעם הנתבעת, נ/1, ולפיה אין מעקב תיקון לגבי הנזקים שנרשמו בחוות דעת שמאי התובעת, כגון, לענין החלפת הדלת. קיימת אפשרות לתיקון הדלת, ולכן הערכתו ניתנה על בסיס עלות יישור דלת ולא החלפתה.

מקובלת עלי טענת הנתבעת כי, ככל שהיתה מוצגת חשבונית רכישת הדלת קודם להגשת התביעה, יכול שההליך כולו היה מתייתר. אך ברי כי חוות דעת שמאי התובעת לענין החלפת הדלת לא שיקפה את עלותה אלא הועמדה על למעלה מכפליים הימנה.
גם אם סבור היה שמאי הנתבעת מלכתחילה כי לא היה צורך להחליף את הדלת, אלא לתקנה, בהעדר מעקב תיקון לענין זה, מקובלת עלי עמדת הנתבעת, ולאור גישתה בתיק דנן לשלם את הנזקים שאינם שנויים במחלוקת, כי לו היתה התובעת דורשת את סכום עלות החלפת הדלת בפועל, כפי שהסתבר בדיעבד, ספק אם הצדדים לא היו מגיעים לליבון מחלוקת זו ביניהם, ללא צורך בהתדיינות משפטית.

4. בנסיבות אלה סבורני, כי אין מקום לחיוב הנתבעת בהוצאות התובעת בגין ההליך דנן.

כך גם אין מקום לחיוב התובעת בהוצאות הנתבעת. מלכתחילה אי תשלום מלוא סכום הנזק נבע מעמדת שמאי הנתבעת בדבר העדר הצורך בהחלפת הדלת ולא בגין הערכת עלות החלפתה.

5. לאור יתרת סכום הנזק המוסכמת, אני מחייבת את הנתבעת לשלם לתובעת סך 277 ₪ בלבד, לתשלום בתוך 30 יום.

זכות ערעור לבית המשפט המחוזי בתוך 45 יום.

המזכירות תמציא העתק פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, י"ב תשרי תשע"ד, 16 ספטמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אלירן שמשון תחבורה בע"מ
נתבע: קשר רנט א קאר בע"מ
שופט :
עורכי דין: