ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שמואל לוי נגד קמן אחזקות בע''מ :

בפני כבוד השופטת ישראלה קראי-גירון

המבקש

שמואל לוי

נגד

המשיבה

קמן אחזקות בע''מ

החלטה

1. בהתאם לסמכותי מכוח סעיף 406 (א) לתקנות סדר הדין האזרחי התשמ"ד – 1984 (להלן: " התקנות") אני מורה כי אין הבקשה מצריכה תשובה.
לאחר שעיינתי בבקשה על נספחיה ובחומר הרלוונטי אני סבורה כי דין הבקשה להדחות ללא צורך בהגשת תשובה.

2. בקשת רשות הערעור מתייחסת להחלטת כבוד הרשם הבכיר אפרים צ'יזיק מיום 29.7.2013 בת"ט 1769-08-10. בהחלטה נקבע כי פסק דינה של כבוד השופטת ברסלב מיום 9.2.2010 יצר מחסום דיוני בפני המשיבה בהגשת תביעתה השטרית ועליה לקיים התנאים הנדרשים בהחלטה זו כתנאי להמשך הדיון בתביעה.
כבוד הרשם הורה על העברת התביעה השטרית לפסים של סדר דין רגיל והורה למבקש להגיש כתב הגנה.

3. בבקשה מלין המבקש על כך כי כבוד הרשם לא הורה על ביטול ההליך בו פתחה המשיבה לאור קביעותיו בהחלטה ולאור טענותיו כי המשיבה לא קיימה התנאים שנקבעו בפסק דינה של כבוד השופטת ברסלב.

4. אציין כבר עתה כי החלטת כבוד הרשם הבכיר צ'יזיק אינה מונעת מהמבקש להגיש יחד עם כתב הגנתו כל בקשה נדרשת אחרת בנוגע להמשך ההליכים בתיק היה ויש ממש בטיעוניו כי המשיבה לא ביצעה הנדרש ממנה.

5. החלטת כבוד הרשם הבכיר צ'יזיק קובעת כי אכן נוצר מחסום דיוני בפסק דינה של כבוד השופטת ברסלב שאוזכר לעיל והוא רלוונטי גם לתביעות המשיבה ועליה לנהוג כנדרש בפסק הדין הנ"ל.
החלטה זו סבירה ונכונה בעיני ותוצאתה קרי העברת התביעה לפסים רגילים ומתן הוראה להגשת כתב הגנה יחד עם הגשת כל בקשה נדרשת אחרת הינה תוצאה נכונה וסבירה בהליך שנוהל בפני כבוד הרשם הבכיר.

6. לשיטתי לא היה מקום כבר בשלב הדיון שהתנהל בפני הרשם הבכיר להוסיף ולתת הוראות המבטלות הליך וחוסמות זכות הגישה לערכאות מבלי שנבדקה לגופה השאלה האם ביצעה המשיבה הנדרש ממנה בפסק דינה של כבוד השופטת ברסלב ואם לא האם יש מקום לתת ארכה לבצע הנדרש.

7. סדר הדברים נכון הוא קודם כל מתן הכרעה בתחולת הוראות פסק דינה של כבוד השופטת ברסלב על התביעה שהגישה המשיבה.
רק לאחר מתן החלטה בעניין כפי שהורה כבוד הרשם הבכיר יש מקום לשוב ולדון בצורך בהמשך ההליכים בתיק.

8. מדובר אפוא בהחלטה סבירה וראויה הקשורה גם לסדרי התנהלות דיונית שאיני בטוחה שהיא לא נופלת בגדר העניינים האמורים בצו בתי המשפט (סוגי החלטות שלא תנתן בהם רשות ערעור) התשס"ט – 2009 ולפיכך די ן הבקשה הנוגעת להחלטה זו להדחות.

9. אין באמור בהחלטה זו כדי למנוע מהמבקש להגיש כל בקשה נדרשת בפני הערכאה המוסמכת באישור להמשך ההליכים בתביעת המשיבה.

10. לאור האמור לעיל אני דוחה הבקשה ללא צו להוצאות משום שלא התבקשה תשובה.
ערבון אם הופקד יוחזר למפקידו באמצעות בא כוחו.

ניתנה היום, י"א תשרי תשע"ד, 15 ספטמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שמואל לוי
נתבע: קמן אחזקות בע''מ
שופט :
עורכי דין: