ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יואב ריקה נגד פרופ' ברכה רמות :

בש"א 10220/05 - א'

המבקשים:
1. יואב ריקה

2. אליהו ריקה

נ ג ד

המשיבים:
1. פרופ' ברכה רמות

2. ד"ר אסתר אגאי

3. מדינת ישראל-משרד הבריאות

בקשה להארכת מועד להגשת ערעור

החלטה

1. בפני בקשה להארכת מועד להגשת ערעור ב-45 ימים. פסק דינו של בית המשפט המחוזי ניתן ביום 20.9.05. הבקשה שבפני הוגשה ביום 1.11.05, בתוך המועד הקבוע בחוק להגשת הליך. ביום 3.11.05 הארכתי את המועד המבוקש ארעית, עד להחלטה בבקשה לפני.

2. המבקשים משתיתים את בקשתם על מספר טעמים. ראשית, לטענתם, בשל החגים הם התקשו לארגן את ייצוגם המשפטי בהליך שבכותרת. כמו כן, לטענתם, נוכח היקף החומר המצוי בתיק התביעה ומורכבותו, לימודו ידרוש זמן רב. כך במיוחד על רקע העובדה שעניינו של התיק הינו רשלנות רפואית המתייחסת למקרה משנת 1972, והדבר מחייב לימוד הספרות המקצועית לא רק של העת הנוכחית, אלא כמתכונתה בשנה זו. עוד טוענים המבקשים כי סיכויי הערעור טובים, שכן העובדות שהוצגו בפני בית המשפט מצביעות בבירור, כך הטענה, על רשלנות המשיבים.

3. יש ממש בטענת המשיבים כי טענות המבקשים בענייני ייצוג וכן היקף החומר ומורכבותו אינם מצדיקים מתן הארכה להגשת הערעור. כמו כן, פסק דינו של בית המשפט המחוזי מבוסס היטב ומנומק והוא מושתת, בעיקרו על ממצאים עובדתיים וקביעות מהימנות. לפיכך, לא התרשמתי כי סיכויי הערעור טובים. יחד עם זאת, נוכח העובדה שהמבקשים פעלו בתוך תקופת המועדים להגשת הליך, אין יסוד להניח כי המשיבים גיבשו ציפייה לגיטימית לכך שלא יוטרדו עוד בהליך ערעורי (ראו: רע"א 9073/01 פרנקו סידי נ' הרשות המוסמכת, תק-על 2002(1), 746). המזור המצב שבפני הוא, אפוא, הארכת מועד תוך חיוב המבקשים בהוצאות הליך זה. נוכח חלוף הזמן עד למתן החלטה זו, ממילא קיבלו המבקשים את הארכה המבוקשת, המועד להגשת הערעור מוארך ב-5 ימים בלבד מעת המצאת החלטה זו. המבקשים ישאו בהוצאות שכר טרחת עורך דינם של המשיבים בסך 1,500 ₪. סכום זה יישא הפרשי ריבית והצמדה מיום מתן החלטתי ועד ליום התשלום בפועל.

ניתנה היום, י"א בטבת התשס"ו (11.1.06).


מעורבים
תובע: יואב ריקה
נתבע: פרופ' ברכה רמות
שופט :
עורכי דין: