ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין טארק סוועאד נגד מדינת ישראל :

ע"פ 11684/05 - א'

המבקש:
טארק סוועאד

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

בקשה לעיכוב ביצוע גזר-דין של בית-המשפט המחוזי בנצרת מיום 28.9.05 בת.פ. 1066/05 שניתן על-ידי כבוד השופטת א' הלמן

תאריך הישיבה: ט' בטבת התשס"ו (9.1.06)
בשם המבקש: עו"ד ערן אביטל
בשם המשיבה: עו"ד יעל שרף

בבית המשפט העליון

החלטה

המבקש הורשע על-פי הודאתו בעבירות של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, שיבוש מהלכי משפט, מעשה פזיזות ורשלנות ברכב, עקיפה בחוסר זהירות תוך חציית קו הפרדה רצוף, ונהיגה בקלות ראש ובחוסר זהירות. המבקש נהג ברכבו, כשלידו יושב אדם אחר ונמנע מלשעות להוראת שוטר לעצור את הרכב בסמוך למחסום שהציבה המשטרה בכביש. לאחר זאת, הוא הגביר את מהירות נסיעתו, עקף את המחסום והמשיך בנהיגה פרועה אל תוך העיר כשהוא נמלט מרכב המשטרה שרדף אחריו. בדרכו עבר שלושה כלי-רכב תוך חציית פס הפרדה רצוף. כשנמלט לבסוף ברגל מרכבו, הוא ניסה לטשטש את הקשר שלו למעשה העבירה.

המבקש נידון לשישה חודשי מאסר לריצוי בעבודות שירות, נקנס ורישיון הנהיגה שלו נפסל למשך 24 חודשים. במסגרת הערעור שהגיש כנגד עונש הפסילה הוא מבקש לעכב את ביצוע העונש עד להכרעה בערעור. הוא סבור כי בית-המשפט המחוזי החמיר עימו, כי אין המדובר במקרה קיצוני של נהיגה פזיזה, וכי ראוי היה להביא בחשבון את העובדה שעברו הפלילי אינו חמור וכי הוא זקוק לרישיון הנהיגה לפרנסתו.

דין הבקשה להידחות.

העבירות בהן הורשע המבקש חמורות ביותר והן בוצעו תוך שימוש ברכב ותוך הפרה בוטה של חוקי התעבורה. העונש הראוי לעבירות מסוג זה צריך לו שיכלול גם פסילה מלהחזיק ברישיון נהיגה לתקופה מתאימה, ואין זה המקרה לומר כי בית-המשפט החמיר בעניין זה האחרון עם המבקש יתר על המידה. אפילו תבוא הקלת מה בעונשו של המבקש, חרף חומרת העבירות שביצע, אין מקום להניח כי הקלה זו אפילו אם תבוא תסוכל אם יעוכב ביצוע עונש הפסילה.

הבקשה נדחית. רישיונו של המבקש ייפסל כפי שקבע בית-המשפט המחוזי, אם לא תבוא הוראה אחרת בפסק-הדין שבערעור. תוקף הפסילה מן ה-12.1.06, בשעה 10:00.

ניתנה היום, י"א בטבת התשס"ו (11.1.06).

ש ו פ ט


מעורבים
תובע: טארק סוועאד
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: