ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ליובוב מיכאל נגד קשת האגודה למען הקשיש תל אביב :

בפני כבוד השופטת רננה גלפז מוקדי

תובעת

חצ'טוריאן ליובוב

נגד

נתבעים

1.קשת האגודה למען הקשיש תל אביב
2.נכסי כלל חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

לפניי תביעה שעניינה נזקי גוף אשר נגרמו לתובעת, ילידת 1957, ביום 01.06.07 במהלך עבודתה ככוח עזר אצל הנתבעת 1 במחלקה הסיעודית.
לטענת התובעת, ביום התאונה, הרימה קשישה מכיסא גלגלים אל מיטתה של הקשישה ותוך כדי העברתה הרגישה כאב חד מפלח את חלקו האחורי של שוק ימין. התובעת פנתה אל האחראית שלה לקבלת טיפול אולם זו הנחתה את התובעת להמשיך ביום העבודה. התובעת סיימה את יום העבודה ואחר שכאביה החמירו, פנתה לק בלת טיפול רפואי במסגרת הקהילה. בבדיקות שנערכו לה התגלו שני קרעים בשריר GNM בשוק ימין. התובעת תמכה טענותיה בדבר עניינים שברפואה בחוות דעת מומחה מטעמה אשר קבע כי נותרה לה בעקבות התאונה נכות בשיעור של 10%. התובעת פנתה למוסד לביטוח לאומי אשר הכיר בתאונה כתאונת עבודה. התובעת הגישה תביעתה לפתחו של בית המשפט ועתרה לפיצויים בגין הנזקים אשר נגרמו לה בתאונה כתוצאה מרשלנותה של הנתבעת 1 כך לטענתה.
הנתבעת 1, המעסיקה של התובעת, הכחישה את התאונה ואת נסיבותיה, לטענתה כלל לא נגרמו לתובעת הנזקים להם טוענת במסגרת עבודתה. לפיכך טענה כי יש לדחות את התביעה בשל העדר עילה הן טענה הנתבעת כי התובעת פעלה בניגוד להוראות העבודה ולכן יש לה להלין על עצמה.
הנתבעת 2 הינה המבטחת של הנתבעת 1 בביטוח מעבידים בזמנים הרלוונטיי ם לתאונה.
הנתבעות הגישו חוות דעת מומחה אשר קבע כי לתובעת לא נותרה נכות.
לאור הפער בין חוות הדעת בתיק מונה מומחה מטעם בית המשפט אולם לאחר שהתובעת לא הפקידה את חלקה בשכרו, ניתנה החלטה כי תהיה היא מנועה מלטעון לנכות בתיק זה.

הצדדים הסמיכו את בית המשפט להכריע על דרך הפשרה, לפי סעיף 79א לחוק בתי משפט (נוסח משולב) ,תשמ"ד-1984.
עיינתי בכתבי הטענות לרבות בסיכומים אשר הגישו הצדדים ובמסמכים השונים אשר הוגשו ובכלל זה בתיעוד הרפואי. נטלתי בחשבון את גילה של התובעת, פוטנציאל השיקום שלה, שכרה עובר לאירוע וכן אשם תורם הנראה הולם את הנסיבות.
אחר זאת, מצאתי לקבל את טענות התובעת כי התאונה ארעה לה במהלך עבודתה אצל הנתבעת 1 וכי בשל כך נגרמה לה פגיעה כפי שעולה מן התיעוד הרפואי.

לאחר ששקלתי בדבר, אני מוצאת לפסוק לתובעת פיצוי בסכום כולל של 40,000 ₪ והוא מחושב לאחר ניכוי תגמולי המל"ל אשר שולמו לתובעת. לסכום זה יש להוסיף שכ"ט עו"ד בשיעור 15% + מע"מ ואגרת בית משפט אשר שולמה.
הסכומים ישולמו על ידי הנתבעים, ביחד ולחוד, בתוך 30 יום אחרת יישאו הפרשי הצמדה וריבית כחוק.

לאור סיום התיק על דרך הפשרה ניתן פטור מתשלום יתרת אגרה, בהתאם לתקנות .

זכות ערעור כחוק.

המזכירות תמציא את פסק הדין לב"כ הצדדים בדואר

ניתן היום, ח' תשרי תשע"ד, 12 ספטמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ליובוב מיכאל
נתבע: קשת האגודה למען הקשיש תל אביב
שופט :
עורכי דין: