ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלום נט בע"מ נגד חלון לתבור בע"מ :

בקשה מס' 46

בפני כבוד השופטת ג'אדה בסול

מבקשים

חלון לתבור בע"מ

נגד

משיבים

אלום נט בע"מ

החלטה

עסקינן בבקשה לגילוי מסמכים ספציפיים שהוגשה לאחר שהחל הליך שמיעת הראיות בתיק.
התיק נמצא בשלבים מתקדמים לשמיעת הראיות ובשתי הישיבות הקרובות הקבועות בתיק,אמורה להסתיים שמיעת הראיות ,עובר למתן פסק הדין.
הבקשה הוגשה בעיתוי מאוחר,ללא שצורף לה תצהיר ורק לאחר הגשת תגובות המשיבים,במסגרת התגובה לתגובה,צורף תצהיר ב"כ המבקשת.
ההליכים המקדמיים הסתיימו זה מכבר,ובעניין המסמכים,וזימון העדים,התנהלו דיונים ממושכים עד לאות,ומשך פרק הזמן הרב עד מאוד שעבר מאז החל בירור התובענה,לא הועלה נושא המסמכיפ שכעת מתבקש גילויים.
לבקשה לא צורף הכונ"ר או הנאמן כמשיב,על אף היותו צד דרוד בהליך,בהיות הצו מופנה אליו.
נתון חשוב ומכריע ,בעיניי ,לצורך ההכרעה בבקשה זו,הוא שאלת הרלוונטיות של המסמכים שגילויים מתבקש,והאם עסקינן במצב בו קיימים מסמכים הרלוונטיים למחלוקת שלא נודע אודות קיומםבשלב מוקדם יותר,כך שתהיה הצדקה להידרש לבקשה בשלב זה.
מלבד טענות כלליות והסקת מסקנות ללא ביסוס,לא מצאת בבקשה דבר,והמסקנה המתבקשת,והרושם המתקבל למקרא הבקשה והתגובה לתגובה, בדיג ראיות יותר מכל דבר אחר.
שומה היה על המבקשת,עת היא מעלה טענות כה חמורות אודות קנוניה,והברחת נכסים של הנתבעים או מי מהם,לבסס תביעתה ולבדוק את הטעון בדיקה עוד בשלבים המקדמיים של ההליך,ולא לאחר שהוגשו תצהירי העדות הראשית,והחלה שמיעת הראיות,ומבלי שתבוסס טענת הרלוונטיות של המסמכים,והשיהוי הרב בהגשת הבקשה,נוסף לליקויים הנוספים באופן הגשת הבקשה,כפי שצויין לעיל.
סוף דבר: דין הבקשה דחיה וכך אני מורה.

ניתנה היום, ז' תשרי תשע"ד, 11 ספטמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אלום נט בע"מ
נתבע: חלון לתבור בע"מ
שופט :
עורכי דין: