ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין האשם דאניאל נגד סטייל בד בע"מ :


בפני כבוד השופטת עינב גולומב

מבקשת
נתבעת

סטייל בד בע"מ

נגד

משיב
תובע

האשם דאניאל

החלטה

לפניי בקשה לביטול פסק דין שניתן בהיעדר הגנה.

מדובר בתביעה להשבת סכום תמורה ששולמה בעד מערכת ישיבה לסלון שהוזמנה לפי הנטען מהנתבעת ואשר נמצאו בה פגמים ואף לא סופקה ב מלואה, וכן פיצוי בגין עוגמת נפש. משלא הוגש כתב הגנה ניתן על ידי פסק דין בהעדר הגנה כנגד הנתבעת.

הנתבעת בבקשה טוענת כי אין יריבות בינה לבין התובע וכי ההתקשרות של התובע הייתה עם אישה בשם נוגה מאיר אשר שכרה חלק מחנות הנתבעת לצורך פתיחת חנות רהיטים הנקראת "סטייל סנטר". אותה חנות אינה קשורה לנתבעת פרט כאמור לקשרי השכירות. לטענתה, כתב התביעה התקבל על ידי עובד מטעמה אשר ראה כי העניין אינו קשור לנתבעת ולכן העביר את כתב התביעה לידי נוגה מאיר ובכך סבר כי העניין טופל. בדיעבד לאחר שהתקבל פסק הדין אצל מנהל הנתבעת בירר הלה הפרטים עם העובד והתבררה הטעות. לטענת הנתבעת ראייה להתקשרות עם נוגה הינה חשבונית שניתנה לתובע הנושאת לוגו "סטייל סנטר". ביחס להזמנה שבוצעה על נייר של הנתבעת טוענת הנתבעת כי לאחר בירור עם נוגה נאמר לה על ידי האחרונה כי היא עשתה שימוש בטופס ההזמנה של החברה מאחר ולא היה בנמצא באותה העת טופס הזמנה של העסק סטייל סנטר.

התובע מתנגד לבקשה בטענה כי היה על הנתבעת להגיש כתב הגנה במועד ולטעון טענתה בדבר היעדר יריבות ומשלא עשתה כן אין לה להלין על עצמה. בנוסף לטענתו הנתבעת לא הבהירה מדוע פנקס ההזמנות שלה מצוי בידי עסק שאינו שלה.

לאחר עיון בטענות הצדדים אני מקבלת את הבקשה. אין חולק כי אין מדובר בענייננו בביטול פסק דין מחובת הצדק שכן הנתבעת קיבלה לידיה את כתב התביעה, אלא הדבר נתון לשיקול דעת בית המשפט. בשים לב לטענות הנתבעת בדבר היעדר יריבות אשר ניתן למצוא לה ביטוי בכתב התביעה עצמו ו הן בקבלה שניתנה לתובע בגין התשלום עבור מערכת הישיבה הנושאת לוגו "סטייל סנטר", אין לומר כי כתב ההגנה חסר סיכוי. בנוסף אני מקבלת את ההסבר של הנתבעת על דבר התקלה שהובילה לאי הגשת כתב ההגנה מצד הנתבעת ולכן אין לומר כי הנתבעת נהגה בזלזול בבית המשפט.

אשר על כן, אני מורה על ביטול פסק הדין שניתן ביום 6.6.13 בהעדר הגנה כנגד הנתבעת.

הנתבעת תגיש כתב הגנה תוך 30 ימים מיום קבלת ההחלטה דנן.

בשים לב לאמור ישקול התובע לבקש לתקן את כתב התביעה ולהוסיף את נוגה מאיר כצד להליך.

המזכירות תמציא את ההחלטה לצדדים.

ניתנה היום, ז' תשרי תשע"ד, 11 ספטמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: האשם דאניאל
נתבע: סטייל בד בע"מ
שופט :
עורכי דין: