ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מייק ואן קול נגד מדינת ישראל :

רע"א 3789/13 - ב'

לפני: כבוד הרשמת ליאת בנמלך

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

בקשה לביטול החלטה ובקשת פסלות

החלטה

ביום 26.8.2013 הוריתי על מחיקת ההליך משלא שולמה אגרה ולא הופקד עירבון על פי החלטתי מיום 3.6.2013. המבקש עותר לביטול החלטתי שכן לטענתו ההחלטה מיום 3.6.2013 מעולם לא הגיעה לידיו, וכן הוא עותר לכך שאפסול עצמי מלדון "בכל הליך הקשור במבקש".

ראשית לעניין בקשת הפסלות - המבקש לא הצביע על עילה בדין המצדיקה כי אפסול עצמי מלדון בהליך זה, ובוודאי שלא בכל ההליכים המתנהלים בעניינו, ולמותר לציין כי העובדה שהמבקש אינו שבע רצון מהחלטתי אינה מקימה לו עילת פסלות. על כן הבקשה בעניין זה נדחית (מה גם שספק האם קיימת אפשרות להגיש בקשת פסלות לאחר שההליך בא אל סיומו - ראו יגאל מרזל דיני פסלות שופט 73-74 (2006)).

כן יש לדחות את הבקשה לביטול ההחלטה מיום 26.8.2013 לגופה. עיון במערכת ניהול התיקים מלמד כי החלטתי מיום 3.6.2013 אכן נמסרה לידיו של המבקש (וישנו אישור מסירה בחתימת ידו), ועל כן טענתו בדבר היעדר המצאה אין בה ממש. בבחינת למעלה מן הנדרש יצוין כי אף לו החלטתי לא היתה מגיעה לידי המבקש בדואר, הרי שהליך זה הוגש עוד ביום 27.5.2013 וחובה היה עליו לברר האם ניתנה החלטה בהליך (למשל באמצעות עיון באתר בתי המשפט בו פורסמה ההחלטה) ולהסדיר את תשלום האגרה בגינו, ולא להותירו "תלוי ועומד" מבלי שהליכי רישומו הושלמו והוסדרו כדין. מכל מקום וכאמור לעיל, ההחלטה דנן הומצאה לידי המבקש ושומה היה עליו למלא אחריה, ומשלא עשה כן בדין נמחק ההליך שהגיש.

אשר על כן, הבקשה, על כל חלקיה, נדחית.

ניתנה היום, ו' בתשרי תשע"ד (10.9.2013).

ליאת בנמלך

ר ש מ ת


מעורבים
תובע: מייק ואן קול
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: