ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יוסף גורג עלם נגד בדארנה עבד אלמנעם :


בפני כבוד הנשיא יצחק כהן – אב"ד
כבוד השופטת נחמה מוניץ
כבוד השופט בנימין ארבל

המבקש

יוסף ג'ורג' עלם

נגד

המשיבים

  1. בדארנה עבד אלמנעם
  2. עבד אל באסט עבאהרי

החלטה

1. לפנינו בקשה לתיקון פסק דיננו מיום 9.7.13 באופן שסכום הפיצויים המגיע למבקש [מתיק מספר 1 בערעור] יוגדל בשיעור 25% מתגמולי המל"ל המשולמים למבקש בגין התאונה מושא תביעתו.

לטענת המבקש, נפלה בפסק דיננו טעות קולמוס או השמטה מקרית, המצדיקים את תיקונו בהתאם להוראות סעיף 81 לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד – 1984.

2. לאחר שעיינו בבקשה, החלטנו לדחותה אף ללא בקשת תגובה מן המשיבים. הסוגייה מושא הבקשה, אינה מסוג העניינים הנתונים לתיקון על פי הוראת סעיף 81 הנ"ל.

3. סוגיית תשלום רבע מתגמולי המל"ל שנוכו מן המגיע לתובע, לא הועמדה לדיון בפנינו, וממילא לא היינו אמורים לדון בה ולפסוק למבקש פיצויים מוגדלים על פי האמור בסעיף 330 לחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב]. בית המשפט קמא לא התייחס כלל בפסק דינו לטענת המבקש – ומשהחליט לנכות את מלוא תגמולי המל"ל מסכום הפיצויים שנקבע, הרי שטענתו של המבקש [התובע בבית המשפט קמא] לא נתקבלה. המבקש לא ערער על קביעתו של בית המשפט קמא, כך שקביעתו נותרה שרירה וקיימת.

4. המבקש טען בעיקרי טיעונו בפנינו כי פסק דינו של בית המשפט קמא נכון, מאוזן, מנומק ומבוסס כדבעי. על כן ביקש לדחות את הערעור.

על כן, ממילא לא נדרש בית משפט זה של ערעור להתייחס כלל לסוגיית הלכת הניכוי המופחת. סוגיה זו לא הופנתה לפתחנו, וממילא לא נדרשנו לה.

המבקש מנסה עתה בבקשתו, כי פסק הדין יתוקן לגופו כאילו ערער על פסק דינו של בית המשפט קמא בסוגיית החלת הלכת הניכוי המופחת. זאת, מבלי שטרח לטעון דבר לעניין זה בהליך שבפנינו. ברי, כי לא לכך כוונה הוראת סעיף 81.

על כן, משהלכנו בעקבות בית המשפט קמא והורינו על ניכוי מלא של תגמולי המל"ל, אין לומר כי נפלה בפסק דיננו טעות קולמוס או השמטה שאינה מכוונת, המצדיקה את תיקון פסק דיננו.

משכך, הבקשה נדחית, מבלי שנדרש כלל לתגובת המשיבים.

משלא ביקשנו את תגובת המשיבים, איננו עושים צו להוצאות.

ניתנה היום, ד' תשרי תשע"ד, 08 ספטמבר 2013.

להודיע.

יצחק כהן, שופט, נשיא
[אב"ד]

נחמה מוניץ, שופטת

בנימין ארבל, שופט


מעורבים
תובע: יוסף גורג עלם
נתבע: בדארנה עבד אלמנעם
שופט :
עורכי דין: