ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אריק כהן נגד שירות בתי הסוהר :

רע"ב 10872/05 - ב'

המבקש:
אריק כהן

נ ג ד

המשיב:
שירות בתי הסוהר

בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים מיום 6.11.05 שניתנה על ידי כבוד השופטת נ' אהד

החלטה

בפניי בקשת רשות ערעור על החלטתו של בית המשפט המחוזי בתל-אביב בשבתו כבית משפט לענינים מינהליים (השופטת נ' אהד) מיום 6.11.05.

המבקש, המרצה עונש מאסר בגין עבירות סמים, עתר לבית המשפט קמא ביום 22.8.05 בעקבות סירובו של המשיב להוציאו לחופשה בכדי שיוכל להשתתף בחתונת אחותו. עתירתו של המבקש נמחקה על ידי בית המשפט קמא, לאחר שרשם בפניו את הודעת בא-כוח המשיב לפיה ייצא המבקש לחופשה לרגל החתונה ואילו השאלה הכללית של הוצאתו לחופשות תידון בפני הוועדה לאלימות במשפחה (להלן: אלמ"ב) במהלך חודש פברואר 2006. מכאן הבקשה, אשר הובאה בפני ביום 7.12.05, ובה טוען המבקש כנגד סבירות ההחלטה שלא להוציאו לחופשות עד לדיון שתקיים אלמ"ב בעניינו. זאת, בשים לב לכך שלטענתו, חוות דעת אלמ"ב בעניינו נדרשת אך בשל תיק שנפתח נגדו בגין תקיפת בת זוג ונסגר בשלב מאוחר יותר בשל חוסר עניין לציבור.

בהחלטה מיום 8.12.05 התבקש המשיב להגיש תגובתו לעתירה בתוך 14 יום. אציין כי תגובת המשיב הוגשה רק ביום 16.1.06, מאחר שעל פי הנטען התקבלה בקשת רשות הערעור במשרדי הפרקליטות רק ביום 5.1.06. מתגובת המשיב עולה כי עניינו של המבקש הופנה לאלמ"ב לאחר שהוגדר כבעל "פרופיל אלימות" על רקע אותו תיק שנסגר בגין חוסר עניין לציבור אך גם בעקבות מידע חסוי המצביע על פוטנציאל מסוכנות מצידו. כן מתברר כי אלמ"ב דנה כבר בעניינו של המבקש ביום 16.10.05 והחליטה על סמך החומר הראשוני שבפניה שלא לאשר בשלב זה את יציאתו של המבקש לחופשות, ולהמשיך לדון בעניינו בחודש פברואר 2006, לאחר קבלת מידע עדכני מגורמי הטיפול השונים. בנסיבות אלה טען בא-כוח המשיב בתגובתו כי דין הבקשה להידחות משום שאין היא מעוררת עילה למתן רשות ערעור. כן טען כי דין הבקשה להידחות אף לגופו של עניין, שכן החלטת המשיב, אשר התבססה על מידע חסוי המצביע על פוטנציאל מסוכנות מצד המבקש כלפי בן משפחה, הינה החלטה מוצדקת וסבירה.

דין הבקשה להידחות. הכלל הוא כי רשות ערעור בעתירות אסיר אינה ניתנת כדבר שבשגרה, אלא רק במקרים בהם מתגלית בעיה משפטית בעלת חשיבות או מתעורר נושא אחר שחשיבותו היא כללית (רע"ב 7/86 וייל נ' מדינת ישראל (לא פורסם)). במקרה שלפניי אין טענות המבקש מעוררת כל שאלה המצדיקה מתן רשות ערעור. אף לגופו של עניין לא מצאתי עילה להתערב בפסק דינו של בית המשפט קמא אשר אישר, למעשה, את החלטת המשיב שלא להוציא את המבקש לחופשה בטרם ייבחן עניינו בשנית על ידי אלמ"ב במהלך חודש פברואר 2006. החלטתה של אלמ"ב בדבר הצורך לקיים דיון נרחב בעניינו של המבקש, לאחר קבלת מידע עדכני מגורמי הטיפול השונים, הינה החלטה סבירה בנסיבות העניין, שאינה מקימה עילה להתערבות מצד בית המשפט.

אשר על כן, הבקשה נדחית.

ניתנה היום, כ"ט בטבת התשס"ו (29.1.2006).

ש ו פ ט ת

Lost connection to MySQL server during query