ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שמואל(אסיר) נגד משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר :

לפני כבוד השופט אברהם טל, סג"נ

העותר
צדוק שמואל (אסיר)

נגד

המשיב
שרות בתי הסוהר


העותר הובא באמצעות שב"ס
ב"כ המשיב – עו"ד קלר

פרוטוקול

העותר:
אני חוזר על העתירה. המשיב שלל לי את החופשות באופן שרירותי.

ב"כ המשיב:
מגיש כתב תשובה לפיו חופשות העותר נשללו בעקבות אירוע שקרה בזמן שחזר מחופשה באוקטובר 2012. מפנה לסעיף 6 ב' לכתב התשובה. אני מציג מידע חסוי.

העותר:
עשיתי עתירה אצל גב' קלרה רג'יניאנו, ההמשך היה אצל ורדה מרוז שפסלה את שלילת החופשות. רק אתמול העבירו אותי למעשיהו. יש החלטה של רג'יניאנו להעביר אותי לחרמון. 7216-03-13 יש החלטה מ-12.5.

ב"כ המשיב:
מפנה לכתב התשובה, סעיף 6 ז' ח' וט'. בדגש על ח' וט'.

העותר:
זה לא נכון. גם קלרה רג'יניאנו נתנה דעתה בנושא. טענתי שאני רוצה טיפול לעברייני מרמה. זה כשאני בסבב חופשות. יש טיפול לאנשים עם סמים, פדופלים. אם זה כך אני אחזיק סמים ואקבל טיפול בסמים. טעיתי ויריתי לעצמי ברגליים. טעיתי וקיבלתי חודשיים מצטבר. אי אפשר להעניש אותי פעמים.


החלטה

העותר מרצה מאסר לתקופה של 5 שנים, ו-67 ימים בגין עבירות מרמה, זיוף וסמים והוא מבקש לצאת לחופשת חג ראש השנה לאחר שחופשותיו הופסקו באוקטובר 2012 בעקבות מציאת סם על גופו של העותר כאשר חזר מחופשה.
העותר סומך בקשתו על החלטת כבוד השופטת מרוז בעתירה שהגיש בענין החזרתו לסבב חופשות לפיה תקופה של שנתיים היא תקופה ארוכה מדי, איך אין בהחלטתה כדי להביע דיעה בבקשה ספציפית שיגיש העותר ליציאה לחופשות, כמו הבקשה שבפניי.
המשיב טוען גם כי העותר הועבר אתמול לכלא מעשיהו לצורך בחינת אפשרויות סיווגו בטיפול שם לאחר שלא ניתן היה להעבירו לכלא חרמון, כפי שהורתה כבוד השופטת רגיניאנו בעת"א 7216-03-13. העותר מלין על אי קיום החלטה שיפוטית זו והמשיב מסביר זאת בכך שהעותר היה טעון הגנה והוסרה הגדרתו זו כדי להעבירו לכלא חרמון אך העותר התחרט והוגדר מחדש כטעון הגנה, דבר שמנע העברתו לכלא חרמון, שם לא מוחזקים טעוני הגנה.
אינני רואה צורך להתייחס להליך הטיפולי שבו אמור היה העותר להשתלב בכלא חרמון שכן די בהתנהגותו השלילית החמורה של העותר לאחר שחזר מחופשתו בחודש אוקטובר 2012 כדי להצדיק אי מתן טובת הנאה של חופשה מיוחדת לרגל חג ראש השנה.
אמנם בית המשפט, במותב אחר קבע כי שלילת חופשה למשך שנתיים בגין אירוע כמו זה שבגלל הופסקו חופשותיו של העותר היא ארוכה מדי , אך תקופה של שנה עדיין אינה מספיקה כדי להעמיד את העותר ואסירים אחרים שכמותו על חומרת התנהגותו.
לאמור לעיל מצטרפת התנהגות שלילית של העותר כפי שבאה לביטוי בידיעה 265 מהזמן האחרון יחסית.
לאור כל האמור לעיל אני דוחה את העתירה.

ה

ניתנה והודעה היום כ"ח אלול תשע"ג, 03/09/2013 במעמד הנוכחים.

אברהם טל, שופט
סג"נ


מעורבים
תובע: שמואל(אסיר)
נתבע: משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
שופט :
עורכי דין: