ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דוד שמעון כהן נגד נורית כנען :

בפני כבוד הרשם הבכיר ניר נחשון

התובע:

דוד שמעון כהן

-נגד-

הנתבעים:

1.נורית כנען
2.שירביט חברה לביטוח בע"מ

פסק-דין

1. לפני תביעה כספית אשר במסגרתה מבקש התובע לחייב את הנתבעים בנזקי תאונת דרכים מיום 12.11.12 בירושלים . התובע הינו הבעלים של רכב מסוג מאזדה מ.ר. 6424927 (להלן: "רכב התובע"). הנתבעת 1 הייתה בזמנים הרלוונטיים הבעלים של רכב מסוג סובארו אימפרזה מ.ר. 29-289-63 שבוטח בזמנים הרלבנטיים אצל הנתבעת 2 (להלן: "רכב הנתבעים").

2. אליבא דגירסת התובע כפי שנטענה בכתב התביעה ובעדותו בפני , עת עמד רכב התובע בצומת וציית למופע אור אדום ברמזור בכיוון נסיעתו, רכב הנתבע ים פגע בו מאחור והסב לו נזקים בהיקף של 6,672 ₪.

3. אליבא דגירסת הנתבעים, כפי שנטענה בכתב ההגנה ובעדותו בפני , בנה, מר אמיר כנען, נסע ברכב הנתבעים ופגע קלות ברכב התובע מאחור ואולם, רכב התובע היה במצב פגום עובר למועד התאונה וכעת מנסה התובע לתקן את כל נזקיו בחלקו האחורי של רכבו תוך שהינו מנסה לעשות עושר ולא במשפט.

4. ביום 22/8/13 התקיים בפני דיון במעמד הצדדים בו שבו הצדדים על טענותיהם והנהגים העידו אודות נסיבות קרות התאונה.

5. לאחר שעיינתי בכתבי הטענות על נספחיהם, שמעתי טענות ועדויות הצדדים ושקלתי את כל השיקולים הצריכים לעניין הגעתי לכלל מסקנה, כי דין התביעה להתקבל במלואה. להלן נימוקיי.

נסיבות התאונה והאחריות לקרות התאונה אינם שנויים במחלוקת בין הצדדים. המחלוקת, נעוצה, איפוא, בשאלת שיעור הנזק בלבד. יצויין, כי נהג הנתבעת 1 העלה בעדותו טענות רבות וטען, כי לא כל הנזקים הנטענים נגרמו בתאונה וכי רכב התובע היה במצב ניזוק עובר למועד התאונה. עם זאת, עדותו נמצאה כללית וסתמית ולא גובתה ב חוות דעת שמאי נגדית. כמו כן, בתחילת עדותו העיד, כי "היו מכות בחלק האחורי של הרכב" ולאחר מכן, ריכך את עדותו וטען, כי "החלק האחורי היה מלא שריטות ובלם האור בחלק האחורי הי שבור מצד ימין". לעומת זאת, עדות התובע נתמכה בתמונות הנזקים ובחוות דעת שמאי שבדק את הרכב מיד בסמוך לאחר התאונה וכן, הוצגה קבלה מהמוסך המתקן.

באשר לשיעור הנזק, הגם וטענת נציג הנתבעת 2, כי נוכח היות רכב התובע, רכב משנת י יצור כה מוקדמת הרי שיש להפחית בלאי - אינה משוללת יסוד - עם זאת, סבורני, כי טענה מסוג זה יש להוכיחה באמצעות הבאת ראיות מתאימות או באמצעות זימונו של שמאי התובע לעדות. בנוסף יצויין, כי טענה זו לא נטענה בכתב ההגנה וסופו של יום אף לא הוכחה כדבעי ומשכך, דין הטענה להידחות.

נוכח האמור, הנני מקבל את חוות דעת השמאי מטעם התובע וקובע, כי לרכב התובע נגרמו כתוצאה מהתאונה נזקים בהיקף 5,235 ₪. כמו כן, הנני מאשר שכ"ט השמאי בסך 585 ₪.

6. סוף דבר- הנתבעים ישלמו לתובע סך של 5,820 ₪ בצירוף הפרשי הצמדה וריבית מיום הגשת התביעה ועד למועד התשלום המלא בפועל. כמו כן, הנתבעים יישאו בהוצאות משפט בסך 500 ₪.

המזכירות תדאג לשלוח עותק מפסק הדין לצדדים בדואר רשום.
בקשת רשות ערעור לבית משפט המחוזי בתוך 15 יום.
ניתן היום, י"ט אלול תשע"ג, 25 אוגוסט 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דוד שמעון כהן
נתבע: נורית כנען
שופט :
עורכי דין: